BİR FİNCAN KAHVEYLE BAŞLAYAN PROJE

17 Haziran 2014 Salı, 17:33

MANİSA Kadın Kooperatifi, kentte faaliyet gösteren diğer sivil toplum örgütleri ve dernekler ile proje alışverişi yapmak amacıyla ‘Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Var’ isimli proje başlattı. 

Manisa’da birçok sivil toplum kuruluşu ve derneğin bulunduğunu dile getiren Kadın Kooperatifi Başkanı Nilgün Beşirik, ‘Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Var’ projesi ile kamuoyunda tanınmayanları tanıyarak fikir alışverişinde bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Manisa’da işbirliği yaptıkları sivil toplum kuruluşlarının sayısının çok az olduğunu söyleyen Kooperatif Başkanı Beşirik, “Sadece 3-4 sivil toplum örgütü ile diyalog halindeyiz. İlimizdeki faaliyette olan bir çok sivil toplum kuruluşunun ismini bile bilmiyoruz. Ne faaliyette bulunduklarını, ne tür çalışmalar yaptıklarını bilmiyoruz. Ayrıca onların da bizim kooperatifimizden haberleri bile yoktur. Kimi derneklerle ise sadece festivallerde veya çeşitli etkinliklerde karşılaşıyoruz. Yaptığımız çalışma çerçevesinde 150’ye yakın dernek ve sivil toplum kuruluşuna ulaşarak projemiz hakkında bilgi verdik. Onları kahve içmeye ve tanışmaya davet ettik. Sıkıntıları masaya yatıracağız ve gerekirse ortak çözümler üreteceğiz. Manisamız için ortak projeler de üretmeye hazırız” diye konuştu. 

Beşirik, 1 hafta önce hayata geçen proje kapsamında kendilerini ilk olarak Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi’nin ziyaret ettiğini söyleyerek, onları tanıma fırsatı bulduklarını ve yaşadıkları sorunları paylaşabildiklerini ifade etti. Beşirik, “Önümüzdeki haftalar içinde Altı Nokta Körler Derneğimiz ile görme engelli olan ancak eğitimi tamamlamamış engelli vatandaşlarımızın tespit çalışmasını yapacağız. Eğitimlerini tamamlamaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.