“BELEDİYEYİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRECEĞİZ”

25 Ağustos 2017 Cuma, 20:34

Yunusemre Belediyesi, Türkiye’de sayılı belediyede kurulu olan dijital belediyeciliğin temelini oluşturacak dijital arşiv sistemi ile verimli bir çalışma ağı oluşturuyor. Dijital arşiv hazırlıklarını yoğunlaştıran Yunusemre Belediyesi, arşiv çalışmalarında sona yaklaşıyor.

Nesiller boyu tek tuşla ulaşılabilecek bilgilerin saklanıp kullanılabileceği ve vatandaşı belediyeye değil belediyeyi vatandaşın ayağına getirecek bir altyapı için kolları sıvayan Yunusemre Belediyesi, dijital arşiv sistemi ile verimli bir çalışma ağı oluşturuyor. Yunusemre Belediyesi’nin Muradiye Ek Hizmet Binası’nda Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne bağlı arşiv biriminde yürütülen çalışmalar hızla devam ediyor.

4 BUÇUK MİLYON EVRAK DİJİTAL ORTAMA AKTARILACAK

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eylül ayı sonuna kadar dijital arşivi tamamlamayı planladıklarını söyledi. Başkan Çerçi açıklamasında; “Manisa Belediyesi’nden, Muradiye Belediyesi’nden ve Üçpınar Belediyesi’nden belediyemize teslim edilmiş olan fiziksel arşivleri dijital ortama aktarma işlemi Eylül ayının sonunda tamamlanacak. Yaklaşık olarak 4 milyon 500 bin adet A4 formatındaki evrak ve A0 formatındaki projeler dijitalleştirilmiş olacak. Bir anlamda vatandaşı belediyeye değil; belediyeyi vatandaşın ayağına götürüyoruz. Bu proje Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile entegre olacak şekilde çalışacak ve dijital belediyeciliğin temeli atılmış olacak.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir