Belediyeden Irmak bebek hassasiyeti

25 Ekim 2016 Salı, 12:25

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde belediye tarafından düzenleneceği açıklanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri, hunharca öldürülen ve tüm ülkeyi yasa boğan 4 yaşındaki minik Irmak Kupal ve şehitler anısına iptal edildi.
Burcu Güneş ve Niyazi Gülbay’ın katılımıyla gerçekleştirileceği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel halk konseri iptal edildi. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban bir açıklama yaparak çok önceden planlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konserinin iptal edildiğini konser dışındaki tüm etkinliklerin ise gerçekleştirileceğini açıkladı.
Başkan Karaçoban yaptığı açıklamada, “Çok önceden planlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında gerçekleştirecek olduğumuz konser etkinliğimiz; kısa zaman önce yüreğimizi dağlayan şehitlerimiz ve küçük kızımız Irmak’ın hunharca katledilmesinden duyduğumuz derin üzüntü ve keder sebebiyle iptal edilmiştir. Ancak; ülkemizin yaşadığı bu zorlu süreçte cumhuriyete ve cumhuriyetin kuruluş ilkelerine sahip çıkmamızın önemi bir kez daha çok net olarak anlaşılmıştır. Bu nedenle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında konser etkinliğimiz dışındaki tüm etkinliklerimizin gerçekleştirileceğini bildirir, tüm halkımızı 29 Ekim saat 20.00’da Türk bayraklarıyla birlikte cumhuriyete sahip çıkmak için Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanına davet ederiz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir