BEKTAŞ; “ŞEHİRLERDE YAŞAMANIN KURALLARI VAR”

02 Eylül 2014 Salı, 16:26

BEKTAŞ; “ŞEHİRLERDE YAŞAMANIN KURALLARI VAR”

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında belediye zabıtalarınımakamında kabul etti.

Ziyarete Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar ile belediyelerden bazı zabıtalar katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra Vali Bektaş’a çiçek takdim ettiği ziyarette Zabıta teşkilatının kuruluşunun 188. yılını kutladıklarını söyledi.  İra, “Bugün Zabıtalar Günü kutlamalarına, Atatürk Anıtına çelenk koyarak başladık. Mülki İdare Amirimiz olarak sizi ziyarette bulunduk. Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Bu mutlu günümüzde bizi onurlandırdınız. Arkadaşlarım ve ekibim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Bektaş da Zabıta Haftasını kutlayarak, “Yeni dünyada belediye hizmetleri daha öne çıkmakta. İnsanlar artık şehirlerde yaşamaktalar. Şehirlerde yaşamanın da kuralları var. İnsanların birbirlerini rahatsız etmemeleri gibi. Herkesin birbirlerinin hakkına riayet ederek yaşaması gerekiyor. Yoksa şehir hayatı çekilmez hale gelir. Şehirdeki hayatın düzenini sağlamak eskiden daha çok polisi ilgilendiriyordu ama giderek belediye zabıtaları hayatımızda daha çok yer almaya başladı. Bu gidişle gelecekte çok daha fazla yer alacağını düşünüyoruz. Şehir hayatının düzenlenmesinde, insanların birbirlerine vaki rahatsızlıklarını önlemede, insanların şehrin sosyal ortamına, sosyal imkanlarına vaki müdahalelerini önlemede zabıta çok daha öne çıkacak, çok daha vazgeçilmez hizmetler icra edecek. Biliyorsunuz bizde zaten büyükşehir kuruldu, Büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle yapılanma yeni yeni oluşuyor. Her şey insanımız için, insanımızın huzurlu, rahat, sağlıklı yaşaması için. Bu çerçevede üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyoruz. Hizmetleriniz için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.