Beğel’de 287 Dekar Arazi Suya Kavuşacak

26 Ekim 2016 Çarşamba, 13:05

İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes’e bağlı Beğel Mahallesine küçük ölçekli sulama göleti kazandırıyor. Çalışmaların tamamlanmasına kısa bir süre kalan sulama göletinden 28 çiftçi ailesi faydalanacak ve toplamda 287 dekar arazi suya kavuşacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalara aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda il genelinde geçmiş dönemlerde yapılan hayvan içme suyu ve sulama göletlerinde bakım çalışmalarını yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan bölgelerde de vatandaşların talebi doğrultusunda sulama göletleri inşa ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalarla Gördes’e bağlı Beğel Mahallesi’ne de küçük ölçekli sulama göleti kazandırılıyor. 85 bin ton su depolayabilecek olan göletten 28 çiftçi ailesi faydalanacak, 287 dekar arazi sulu tarıma kavuşacak. Birkaç hafta içerisinde inşaatı tamamlanacak olan gölette kısa süre su tutulmaya başlanacak. Ayrıca gölet için inşa edilen sulama tesisinde de çalışmalar tamamlandı.

Vatandaşın ekonomisine katkı sağlayacak

Beğel sulama göletinin vatandaşların ekonomisine maddi ve manevi anlamda katkıda bulunacağını belirten Beğel Mahalle Muhtarı Tahir Bodur, “Sulama göletinde vermiş olduğu emeklerden dolayı Cengiz Başkan’a teşekkür ederim. Bu 7-8 sene öncesinden gelen bir süreç. Ancak Cengiz Başkanımız yapılmasına vesile oldu. Sulama göletleri vatandaşlarımızın ekonomisine maddi manevi katkı olması için yapılan çalışmalar. İnşallah vatandaşımız da bunu en iyi şekilde değerlendirir. Burada göletin başında bulunan burun da alınırsa çok daha güzel olur diye düşünüyorum. Tekrar Cengiz Başkanımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir