Başkana Yaz Okullarından Sevgi Seli

15 Temmuz 2014 Salı, 16:47

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyespor bünyesinde açılan yüzme ve futbol yaz okullarında eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Ergün, “Futbol ve yüzme ile birlikte bin 200’e yakın çocuğumuzu topluma faydalı birer birey haline getirmek amacıyla çalışıyoruz. Çocuklarımızı mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Her şey geleceğimizin teminatı çocuklarımız için” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor bünyesinde futbol ve yüzme branşlarında açılan yaz okullarını ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde Kulüp Başkanı Cenk Ergün ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Ergün, ilk olarak yüzme kursu alan çocuklar ve aileleriyle buluştu. Başkan Ergün’ün etrafını saran çocuklar, fotoğraf çekilmek için sıraya girerken, ailelerde kendilerine bu fırsatı verdiği için Başkan Ergün’e teşekkür etti. Yüzme yaz okulunda eğitim gören çocuklar ve aileleriyle fotoğraf çekilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, eğitim veren hocalardan da kurslarla ilgili bilgi aldı. Daha sonra futbol branşında eğitim gören çocukların yanına giden Başkan Ergün’ü, çocuklar ‘Manisa Seninle Gurur Duyuyor’ tezahüratları ile karşılarken Ergün’e çocukları selamladı. Yaz Okulları Sorumlusu İsmail Özer kurslar ile ilgili Başkan Ergün’e bilgi verirken, futbolda 820, yüzmede ise 360 öğrencinin yaz okullarında eğitim gördüğünü söyledi. Özer, çocuklara bu imkanı sağlayan ve hiçbir isteklerini geri çevirmeyen Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Herşey Çocuklarımız İçin
Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çocukların verilen eğitimlerden memnun olması ve kendisine yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Ergün, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı mutlu görmek bizleri de mutlu etti. Burada çocuklarımızın hem fiziksel, hem de arkadaşlık duygularının geliştiğine şahit olduk. Her şey çocuklarımız için” dedi.

Kurslar İlçelere de Yayılacak
Büyükşehir Belediyespor olarak bu kursların ilçelere de yayılması için çalışma başlatacaklarını ifade eden Başkan Ergün, “Tabi herşeyden önce bunun adımını atabilmek için ilçelerimizde de tesisleşme yönünde hamleler yapmamız gerekiyor. Tespitini yaptığımız ilçeler var. Başta Ahmetli olmak üzere amatör takımlarımızın da kullanacağı tesisleri ilçelerimize kazandıracağız. Önümüzdeki yıl yapacağımız program dahilinde projelerini hazırlayıp bu tesisleri hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

Merkezde Tesis Sorununu Çözdük
Manisa Merkezde tesis sorununu çözdüklerinin de altını çizen Başkan Ergün, “Geçtiğimiz dönemlerde toprak sahalarda çamur içerisinde spor yapan gençlerimizi artık yeşil sahalarda spor yapar hale getirdik. İşte bugün görüyorsunuz çocuklarımız modern tesislerde spor yapma fırsatı buluyorlar. Bu çocuklarımız spor yaparak kendine olan özgüvenlerini geliştirmelerinin yanında, arkadaşlık duygularını da pekiştiriyorlar. Bu filizler yarın Manisa’mızın, ülkemizin başarılı birer sporcuları olarak karşımıza çıkacaklardır” şeklinde konuştu. Başkan Ergün konuşmasının ardından tesisleri gezerek eksiklikler hakkında bilgi aldı.

Ege Bölgesi’nde En Fazla Sayıya Ulaştık
Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Cenk Ergün’de bu yıl beşincisini açtıkları yaz okullarının büyük ilgi görmesinden bahsetti. Göreve geldiklerinde yaz okullarına 200 öğrencinin kayıt yaptırdığına dikkat çeken Ergün, “Bugün bu rakamları bin 300’lere taşıdık. Tabi bu tesisleşme ile oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde bugün yapılan bu tesislerin karşılığını görüyoruz. Ege Bölgesi’nde yaz okullarına en çok sporcu toplayan bir amatör kulüp olarak bundan gurur duyuyoruz. Buradan Manisaspor ile birlikte alt yapılarımıza yetenekli oyuncuları kazandıracağız” dedi. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaz okullarında eğitim gören çocuklarla fotoğraf çekildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir