Başkan Ergün’ü Duygulandıran Hizmet

22 Kasım 2016 Salı, 10:25

TOPLU açılış ve temel atma törenleri için Kula’da bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediyesi’nin Zafer Kalkınma Ajansı hibesiyle hayata geçirdiği Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yaklaşık 2 ay önce yitirdiği babası Cemal Ergün’ün merkeze adının verildiğini öğrenen Başkan Ergün, duygusal anlar yaşadı.

Kula Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayata katılımlarını arttırmak amacıyla inşa ettiği Cemal Ergün Engelsiz Yaşam Merkezi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tarafından incelendi. Zafer Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği, Kula Ortopedik Spastik Engelli Çocukları Koruma ve Yardım Derneği’nin ortaklığı ve Kula Kaymakamlığı, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kula 80. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Kula 80.Yıl Spor Kulübü Derneği iştiraki ile hayata geçecek merkeze yaklaşık 2 ay önce kaybettiği babasının adının verildiğini öğrenen Başkan Ergün, gözyaşlarına hakim olamadı.

Engelliler İçin Her şey Düşünüldü

Babası merhum Cemal Ergün ile fotoğraflarının yer aldığı merkezi gezen Başkan Ergün, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Merkez hakkında Başkan Ergün ve protokol üyelerine bilgi veren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “İlçemiz merkezinde yer alan Cemal Ergün Engelsiz Yaşam Merkezi, bin 600 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi. 826 bin 839 TL’ye mal olan merkezde; engelsiz yaşam parkı ve spor yerleri, yeşil alan ve sergi alanı ile birlikte engelli bireylerin ve ailelerinin faydalanabilecekleri açık ve kapalı kafeterya alanı bulunuyor” dedi. İncelemenin ardından Başkan Ergün ve protokol, engelli vatandaşlar ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir