Başkan Ergün:Kent ekonomisine katkı sağlayacak her yatırımın destekçisiyiz

05 Kasım 2014 Çarşamba, 18:16

TÜRK Traktör New Holland Bayii, Bayer Motorlu Kara Taşıtları, Manisa’da üçüncü hizmet noktasını Saruhanlı’da açtı. Törene katılan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’mızın 17 ilçesiyle bir ve bütün olduğunun bilincine varan, hemşerilik bilinciyle ilimizin gelişimine katkı sunacak her türlü yatırımcıya kapılarının açık olduğunu belirterek, “Avrupa’da ‘yatırım yapılabilecek şehirler’ sıralamasında önemli yer edinen Manisa’nın gerek sanayide gerek tarım sektöründe akla gelen ilk şehir olma yolunda önümüzdeki süreçte önemli yol kat edileceğine dair inancım tamdır” dedi.

Mustafa Ali Bayer işletmeciliğinde, Bayer Motorlu Kara Taşıtları 3S Plaza, Saruhanlı’da gerçekleştirdiği törenle, yeni hizmet noktasını bölge çiftçisinin hizmetine sundu. Düzenlenen görkemli törene, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Fen İşleri Dairesi Başkanı Yılmaz Gençoğlu, Basın-Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Eryılmaz, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Parlak, MASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Bahadır Kadron, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Koordinatörü Hakan Ulak, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ve çok sayıda davetli katıldı. Tören öncesi Manisa Şehzadeler Mehteri davetlilere bir konser verdi. Tören, konserin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda açılış konuşmasını Bayer Motorlu Kara Taşıtları işletmecisi Mustafa Ali Bayer gerçekleştirdi. Bayer, düzenlenen törende kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkürlerini ifade ederek, Bayer Traktör Plaza’nın, Türk Traktör ailesine, Bayer Traktör çalışanlarına ve New Holland dostlarına hayırlı olmasını diledi.

Emeği geçenleri kutluyorum

Törende söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise,  törende bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Büyükşehir Manisa’ya yakışan 3S Plaza’nın açılış töreninde bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Modernleşme yolunda önemli bir yol kat eden ilimize yakışan, mimarisiyle örnek bir projede emeği geçenleri kutluyorum.  Tarımsal kara taşıtları bölge bayiliğinde öne çıkan Bayer’in 1978 yılında hepimizin bildiği Manisa merkezdeki Doğu Caddesi’nde başlayan yolculuğu Turgutlu ve Kırkağaç ilçemizin ardından bugün Saruhanlı ilçemizden de geçmektedir. Bu anlamda bölge bayiliklerinin ilçelerimizde de yer alması memnuniyet verici olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Kentimizin geleceğe dönük yüzlerinden biri olmaktadır

Bayer’in tarım teknolojisi konusundaki uzmanlığı, istikrarının büyükşehir Manisa’mıza yakışır şekilde artarak devam etmesi ve bunun yanında şubeleriyle bulunduğu bölgede istihdam sağlaması kentimizin geleceğe dönük yüzlerinden biri olduğunu belirten Başkan Ergün, “Sanayisi ve tarımıyla Türkiye’de önemli bir konumda bulunan Manisa’mızda çiftçimizin vazgeçilmezi olan traktörlerinin satış, servis ve yedek parça hizmetleriyle artık Saruhanlı halkına da hizmet vermesi umut vericidir. Bayer’in tarım teknolojisi konusundaki uzmanlığı, istikrarının büyükşehir Manisa’mıza yakışır şekilde artarak devam etmesi ve bunun yanında şubeleriyle bulunduğu bölgede istihdam sağlaması kentimizin geleceğe dönük yüzlerinden biri olmaktadır. Umuyorum ki 1978 yılından bu yana çiftçilerimize sağladığı kapsamlı ve kaliteli hizmet Bayer markası altında örnek olmaya devam edecektir” dedi.

Kent ekonomisine katkı sağlayacak her yatırımın destekçisiyiz

Kentin ekonomisine katkı sağlayacak, istihdam fırsatı sunacak, Manisa’nın tanıtımında rol oynayacak her türlü yatırımın destekçisi olacaklarını da belirten Başkan Ergün, “Bizler Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde faaliyet gösteren şirketlerimize, firmalarımıza verdiğimiz desteği artarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda kentimizin ekonomisine katkı sağlayacak, istihdam fırsatı sunacak, Manisa’nın tanıtımında rol oynayacak her türlü yatırımın destekçisi olacağız. Manisa’mızın 17 ilçesiyle bir ve bütün olduğunun bilincine varan, hemşerilik bilinciyle ilimizin gelişimine katkı sunacak her türlü yatırımcıya kapılarımız açıktır. Avrupa’da ‘yatırım yapılabilecek şehirler’ sıralamasında önemli yer edinen Manisa’nın gerek sanayide gerek tarım sektöründe akla gelen ilk şehir olma yolunda önümüzdeki süreçte önemli yol kat edileceğine dair inancım tamdır” dedi.

Manisa halkına hayırlı olsun

Konuşmalarını Bayer Motorlu Kara Taşıtları 3S Plaza ile ilgili iyi temennileriyle tamamlayan Başkan Ergün, “Temennim bugün büyükşehir olan Manisa’mızda başlayan BAYER yolculuğunun tüm öncelikle Ege Bölgesi’ne ve devamında Türkiye geneline yayılmasıdır. Bu düşüncelerle, Saruhanlı ilçemizde hizmet vermeye başlayan 3S Plaza’nın şehrimize ve Manisalı halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, siz değerli konuklarımıza saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Açılış sonrası plaza gezildi

Konuşmaların ardından ise Başkan Ergün ve beraberindekiler açılış kurdelesini hep birlikte kestiler. Daha sonra davetliler Bayer Motorlu Kara Taşıtları 3S Plaza’yı gezerek incelemede bulundular. İncelemeler sırasında, Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Başkan Ergün ve beraberindekilere ürünler hakkında bilgiler verdi.

Başkan Ergün İş Yeri Açılışına Katıldı (3)_1024x683 Başkan Ergün İş Yeri Açılışına Katıldı (4)_1024x683 Başkan Ergün İş Yeri Açılışına Katıldı (5)_1024x683 Başkan Ergün İş Yeri Açılışına Katıldı (7)_1024x683 Başkan Ergün İş Yeri Açılışına Katıldı (8)_1024x683 Başkan Ergün İş Yeri Açılışına Katıldı (18)_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir