BAŞKAN ERGÜN’DEN MANİSALILARA BAYRAM MSJI

02 Ekim 2014 Perşembe, 13:04

Değerli hemşerilerim,

Manisa’mızın değerlerini daha da güçlendirmek, şehrimizi kalkındırmak, 17 ilçesiyle daha güçlü bir Manisa yaratmak için, var gücümüzle çalışıyoruz. Yalnız ilçe merkezlerimizde değil, mahalleye dönüşen 870 köyümüzde de hizmetlerimiz devam ediyor.

Hepimizin bildiği gibi Manisa’mız henüz 6 aylık bir büyükşehir. Aradan geçen bu kısa zaman diliminde, 870 mahallenin 700’üne hizmet götürdük. Bu yatırımların toplam tutarı 45 milyon TL’dir.

Bunlar henüz başlangıç. Daha da büyük yatırımlarımız olacak. Hafif Raylı Sistem’den, köprülü kavşaklara; gençlik merkezlerimizden, otogar, hal binaları, sosyal konut projeleri, arıtma tesislerine kadar daha nice projelerimiz bir bir hayata geçecek. Güçlü projelerimizle Manisa’mızın marka değerleri daha da öne çıkacak, tarım ve sanayinin yanında turizm kenti olacağız.

Bütün bunları milletimizden aldığımız güçle hep birlikte yapacağız.

Büyükşehir’imizin geniş imkanlarını ilçe merkezlerinden, en uzaktaki mahallesine kadar; adaletle, ihtiyaç önceliğine göre ve herkese eşit bir biçimde götürüyoruz. Yatırımların paylaşımında çok oy veren veya az oy veren ayrımı asla olmayacak. Biz bugüne kadar bu felsefeyle hareket ettik. Bundan sonra da bu tutumumuz aynen devam edecek.

Hedefimiz daha müreffeh, daha yaşanabilir, Ege Bölgesi’nde ve Türkiye’de daha da güçlenmiş, yeni bir Manisa inşa etmek. Tüm hemşerilerimiz bizim için değerlidir. Gayemiz onlara hak ettiği yaşam standartlarını sunabilmek, modern şehircilik hizmetlerine kavuşmalarını sağlamaktır.

Yeter ki millet olarak, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzun bozulmasına izin vermeyelim.

İnanıyorum ki Mübarek Kurban Bayramı, komşularımızla, akrabalarımızla, şehrimizle olan bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olacak, kardeşlik duygularımızı daha da pekiştirecektir.

Bayram vesilesiyle hemşerilerimden, komşu, akraba ve aile büyüklerini ziyaret etmelerini; yardımlaşma, dayanışma ve hediyeleşmeyi bayramın ruhuna uygun bir biçimde yapmalarını istiyorum. Özellikle bayrama buruk giren şehit yakınları ve gazilerimizi, Soma ve Kırkağaç’taki acılı ailelerimiz ve çocukları, hapishanedeki kader mahkumlarımızı, huzurevindeki yaşlılarımızı, yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret edelim. Bayram sevincimizi onlarla paylaşalım. Kimsesiz, garip, yoksul tanıdıklarımız varsa onlara el uzatalım, hediyeler verelim, toplumsal dayanışma, birlik ve bütünlüğümüzü gösterelim.

Bayramlar hiç şüphesiz biz biz yapan, bizi öteki milletlerden ayıran yegane değerlerimizdir.

Bu değerlerimizi huzur içinde yaşayabilmek, vatandaşlarımızın bayram sevincini acıya, çileye dönüşmesini engellemek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Gerek büyükşehir belediyemiz, gerek ilçe belediyelerimiz ve tüm kamu kurumları bayram sevincimizin gölgelenmemesi için her türlü tedbiri aldı. Ancak uzun bayram tatilinde yola çıkacak olan vatandaşlarımızdan, sürücülerimizden özellikle trafik kurallarına uymalarını istirham ediyorum. Bu bayramda yollarımız kana bulanmasın. Bayram sevincimiz acıya dönüşmesin.

Değerli hemşerilerim

Yüce Allah’a kulluk bilincimizin gereği olarak yaptığımız kurban ibadeti, manen arınmamıza; toplum içindeki kırgınlık ve küskünlüklerin inşallah son bulmasına vesile olur. Bayramlar şüphesiz dargınların barışması için iyi bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar; bayramın, şehrimiz, ülkemiz ve tüm dünyaya barış, huzur ve esenlikler getirmesini dilerim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir