Bakanlığın faaliyetleri tanıtılıyor

26 Aralık 2016 Pazartesi, 12:33

Manisa’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, DSİ Şube Müdürlüğü ve Meteoroloji Müdürlükleri ile hizmet veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın şehirdeki çalışmaları iki gün boyunca Mobil Tanıtım TIR’ıyla vatandaşlara anlatılacak.
Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanına yerleştirilen Mobil Tanıtım TIR’ının açılışı yapıldı. İki gün boyunca Cumhuriyet Meydanında kalacak olan Tanıtım TIR’ında bakanlığın Manisa’daki çalışmaları anlatılacak ve vatandaşlara fidan dağıtımı gerçekleştirilecek. Bakanlığın yaptığı çalışmalara ait fotoğrafların da sergilendiği alanda Orman İşletme Müdürlüğüne ait araçlar da tanıtım amaçlı stanttaki yerini aldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tanıtım TIR’ında bir konuşma yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdür Vekili Osman Malkoç, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı bugüne kadar öğrencilerin karşısına, Milli Parklar ve Sincap Tiyatrosu, Orman Bayramları, fidan dikme törenleri gibi birçok etkinlikle karşınıza çıktık. Şehrimize bugün de bakanlığımızın mobil tanıtım TIR’ı geldi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Manisa’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Şube Müdürlüğü ve Meteoroloji Müdürlüğü ile sizlere hizmet veriyoruz. Sahip olduğumuz bütün doğal kaynakları korumakla, onlara sahip çıkmakla sorumluyuz. Bugün birlikte yaşadığımız, ormanlar, yaban yaşamı, su kaynakları sadece bize ait değil. Sahip olduğumuz tüm değerler gelecek nesillere de ait. Bu nedenle saydığımız bu kaynakların korunması hepimizin sorumluluğunda olması gerektiği gibi tüm bu değerlerimizin iyi bilinmesi ve iyi tanınması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebepler sizleri sahip olduğumuz değerlerle biraz daha yakınlaştırmak istedik. Yaptıklarımızı sizlere bakanlığımızın mobil tanıtım TIR’ıyla göstermek istedik. Manisa’da bizler çok şanslıyız. Şehrimizde tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı güzelliklerin içindeyiz. Herkesin tanıdığı bildiği Spil Dağı Milli Parkı hemen yanı başımızda. Anadolu’nun önemli akarsularından biri olan Gediz Nehri hemen kıyımızda. İlimizde Manisa, Akhisar, Gördes, Demirci gibi 4 adet Orman İşletme Müdürlüğünün var olması Manisa’nın ormancılık bakımından ne kadar büyük bir zenginliğe sahip olduğunu gösteriyor. Manisa’da yürütülen milli parkçılık, ormancılık, su yönetimi ve meteoroloji çalışmalarının bir kısmını gözlemlemek için mobil tanıtım TIR’ımıza hoş geldiniz.” dedi.
Malkoç’un konuşmasının ardından törene katılanlara bakanlığın çalışmalarının anlatıldığı broşürler ile fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir