ATA’YI ANLATAN FOTOĞRAFLAR SERGİLENDİ

11 Kasım 2014 Salı, 17:32

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Manisa Şubesi, Atatürk’ün hayatı konu alan 42 fotoğrafı Magnesia Alışveriş Merkezi’nde sergiledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi, Yunusemre İlçesi’ndeki Magnesia Alışveriş Merkezi’nde, “Atatürk’ü Anlamak” isimli fotoğraf sergisi açtı. Manisa Anadolu Lisesi Atatürkçü Düşünce Kulübü öğrenciler tarafından toplanıp, ADD Manisa Şubesi’ne bağışlanan fotoğraflarla açılan sergiye vatandaşlardan çok çocuklar ilgi gösterdi. Serginin bir hafta boyunca açık olacağını söyleyen ADD Manisa Şube Başkanı Gülbahar Tahmilci, günümüzde Atatürk’ün düşüncelerinin, fikirlerinin ve savunduğu değerlerin hala anlaşılamadığını dile getirdi. Tahmilci yaptığı açıklamada, Atatürk’ü sevmek, anmak demek Atatürk gibi düşünmek demektir. Bugün İsviçre’de oturmuş olan bu değil Türkiye’de hala oturamamıştır. Bu toplumun bütün kesimlerinin hatasıdır. UNESCO’nun 100 yılın lideri olarak seçtiği Atatürk geçmişteki ve gelecekteki yüzyılların lideri olacaktır. Çünkü Atatürk büyük bir askerdir. Atatürk dahi bir devlet adamıdır. Atatürk olmak demek devrimci olmak demektir. Atatürk’ü anlıyorsak çağdaş uygarlık seviyesine koşar adımlarla ilerliyoruz demektir” diye konuştu.

Tahmilci sergide Atatürk’ün çocukluğundan, askerlik günlerine ve ölümüne kadar birçok fotoğrafın yer aldığını belirtip, Manisalı vatandaşları sergideki fotoğrafları görmeye davet etti.

atayi-anlatan-fotograflar-sergilendi_4802_dhaphoto1_1024x683 atayi-anlatan-fotograflar-sergilendi_4802_dhaphoto2_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir