Aşılama isteyen üreticiler Yunusemre’ye başvuracak

11 Şubat 2017 Cumartesi, 13:51

MANİSA’nın Yunusemre İlçesi Yuntdağı Bölgesi’ndeki ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla projeler yürüten ilçe belediyesi, bu yıl da aşılama çalışmalarını sürdürecek. Ağaçlarına aşılama yaptırmak isteyen üreticilerin, bağlı bulundukları muhtarlıklara başvurmaları istendi.

Kırsal mahallelerde süt soğutma tankları, fidan dağıtımı, bağcılık, organik tarım desteklemeleri gibi birçok projeye imza atan Yunusemre Belediyesi,  aşılama çalışmalarına 2017’de de devam edecek. Bugüne kadar Süngüllü, Durasallı, Akçaköy, İlyasçılar, Türkmen, Dazyurt, Otmanlar ve Düzlen başta olmak üzere Yuntdağı genelinde yaklaşık 18 bin 500 adet ağaca 76 bin 100 adet göz aşısı yapan Yunusemre Belediyesi,  2017 yılı için talep toplamaya başladı. Ağaçlarına aşılama yaptırmak isteyen vatandaşların bağlı bulundukları muhtarlıklara başvurabileceklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi, aşılamadaki amaçlarının mevcut olan yabani melengiç, ahlat ve zeytin ağaçlarının kısa sürede meyve vermesinin sağlamak olduğunu söyledi.

AŞILAMALAR BAHAR AYLARINDA YAPILACAK

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Çerçi, “Melengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılamasıyla yabani ahlat üzerine armut aşılamasının yanı sıra belirlenen pilot bölgede yabani zeytin ağaçlarının çeşit aşılamasını gerçekleştireceğiz. Aşılama çalışmalarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, konuyla ilgili bağlı bulundukları muhtarlıklara giderek başvuruda bulunabilir. Konuyla ilgili talepler toplanıyor. Mart sonu, Nisan ayı başı itibariyle aşılama çalışmalarımız başlayacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir