ANADOLU LİSESİ HEM VELİYİ HEM DE ÖĞRENCİYİ DÜŞÜNÜYOR!

14 Ekim 2014 Salı, 18:12

Gediz Anadolu Lisesi, aile içi eğitim ve velilerle çocukların ilişkisi üzerine önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Okulun Rehber Öğretmeni Hülya Yorulmaz Özdemir, ailenin çocuklarla iletişimini kolaylaştırmak, öğrencinin ders çalışması konusunda ailenin rolünü hatırlatmak aynı zamanda eşler arasında iletişimi güçlendirmek için böyle bir projeyi yapmak istediklerini söyledi.

Ferdi UZUN

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Gediz Anadolu Lisesi, aile ve öğrenci ilişkileri ile eşler arasında iletişimi güçlendirmek için önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Okulun Rehber Öğretmeni Hülya Yorulmaz Özdemir, ailenin çocuklarla iletişimini kolaylaştırmak, öğrencinin ders çalışması konusunda ailenin rolünü hatırlatmak aynı zamanda eşler arasında iletişimi güçlendirmek için böyle bir projeyi yapmak istediklerini söyledi. 8 hafta sürecek olan eğitimlerin son başvuru tarihi 24 Ekim olarak açıklandı. Eğitime sadece okulda eğitim gören öğrencilerin velileri değil, vatandaşlarda katılabilir. Bu uygulamaları daha önce görev yaptığı okullarda da yaptığını ifade eden Yorulmaz, “Bu eğitimle birlikte 5. programım olacak. Geri dönüşümleri çok güzel. Bir toplantıya gelen, bir sonraki toplantıya komşusuyla birlikte geliyordu” diye konuştu.

 Her hafta bir konu olacak

Aile eğitiminin hem anneler, hem de babalar için planlanmış bir eğitim olduğunu belirten Rehber Öğretmeni Hülya Yorulmaz Özdemir, “Eğitim 8 hafta sürecek. Her hafta farklı bir konuyu ele alacağız. Gelen velilere çeşitli bilgiler vereceğiz. Çözüm yollarını hep birlikte paylaşmış olacağız. Çocuklarla iletişimimiz nasıl olmalı, onlarla tartışmalarımızı nasıl çözebiliriz, nasıl daha kolay uzlaşabiliriz. Ders çalışmasını istiyoruz, bunu nasıl söylemeliyiz. Amacımız gençleri daha fazla tanımaktır. Gençlerin özellikleri nedir, beklentileri nelerdir bunları bileceğim ki ona göre onunla iletişim kurmalıyım. Aile eğitimi okulda verilecek. Aynı zamanda eşler arasında iletişimi güçlendiren bir eğitim olacak” dedi.

Grup için 25 kişi olmalı

Kasım ayının ilk haftasında kursların başlayacağını kaydeden Hülya Yorulmaz Özdemir, “Eğitimin günün ve saati velilerle birlikte belirlenecek. 1 grup oluşturmak için 25 kişiye ihtiyacımız var. Daha fazla olursa yeni bir grup kuracağız. Bu eğitimlere öğrencilerimizin velileri katılabileceği gibi çevremizdeki vatandaşlarda katılabilir” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir