Akhisar’dan Cerablus’a 50 ton un yardımı

15 Kasım 2016 Salı, 19:26

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde, Suriye’nin Cerablus kenti için başlatılan yardım kampanyasında toplanan 2 TIR dolusu 50 ton un kentten törenle yla çıkarıldı.

Akhisar’daki sivil toplum örgütleri bir araya gelerek İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığıyla Akhisar Sivil Toplum Platformu önderliğinde 28 Ekim ila 11 Kasım arasında Cerablus izin un yardımı kampanyası başlattı. Kapmanyada 2 TIR dolusu 50 ton un toplandı. Akhisar Belediyesi hizmet binası önü Milli Egemenlik Meydanında toplanan sivil toplum kuruluş temsilcileri, yardım malzemesini Suriye’ye yolcu etti.

İHH Akhisar temsilcisi Ahmet Taşçı, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Manisa İHH Başkanı Necmettin Okumuş ise “Lozan’da kaybettiğimiz toprakları merhametle, iyilikle, yardımla tekrar kazanmak için gönderiyoruz. Masada kaybettiğimiz toprakları tekrar yürekte kazanmak için gönderiyoruz. Yarınların umutları o çocuklar, analarının kucağındaki sıcaklığı evlatlarının kokusunu aldılar o insanların. Evet biz bu tırları göndereceğiz ki o insanların yüreklerini kazanalım ki o toprakları tekrar kazanalım diye gönderiyoruz. Bu işin arkasında başka bir iş var. Biz bu aşkla bu imanla bu sevdayla, bu özlemle gönderiyoruz bu TIR’larımızı” dedi.

Ardından Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş’in duası eşliğinde TIR’lar yolcu edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir