AKHİSAR POLİSİ SÜRÜCÜLERE KASK DAĞITTI

20 Haziran 2014 Cuma, 19:39

MANİSA’nın nüfusa göre en fazla motosiklet ve elektrikli bisikletlerin bulunduğu Akhisar İlçesi’nde, ölümcül kazalara ve yaralanmalara karşı dikkatli olmaları konusunda polis ekipleri sürücüleri uyarıp kask dağıttı. Ayrıca özel firmalarında işbirliği ile ilçenin trafik yoğunluğunun bulunduğu noktalara bilgilendirme afişleri asıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Tescil Denetleme Büro Amiri Murteza Aydemir, “İlçemizde coğrafik konum ve iklimsel nedenlerden dolayı motosiklet kullanımı çok yaygın. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte kullanım oranı da artıyor. Olası kazalarda ise motosiklet sürücülerini ölümcül yaralanmalardan özellikle kasklar koruyor. Ölümlü kazaların önüne geçmek ve kask kullanım oranını arttırmak durumundayız. Vatandaşlarımızın motosiklet kazalarında kasklı olmaları durumunda ölüm riskinin kasksız kullanıma göre daha az olduğunu bilmesi ve bu konuda toplumsal bilincin oluşması lazım” dedi.

“Kasklar bizden, kuralara uymak sizden “, “Kask Candır”, “Kaskınız Kaskonuzdur” ve “Kask Tak Hayatta Kal” sloganları ile kask dağıtımı yaptıklarını belirten Murteza Aydemir, “Motosiklet sevdalılarına ve kullanıcılarına örnek olmak istedik. Vatandaşlarımızın motosikletlerin taraf olduğu kazalarda ölümcül yaralar almamaları için kask takımının takibine yönelik şehrimizin birçok noktasında trafik kontrol ve uygulamaları arttırılacaktır. Kask kullanımını arttırmak ve bir can daha kaybetmemek adına ilçemizde her kurum, kuruluş ve vatandaşımızdan destek bekliyoruz. Kask alarak dağıtıma katkıda bulunan motosiklet sevdalılarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.