Ak Partili Gençler İhsanoğluna İstiklal Marşı ve Safahat Gönderdi

01 Ağustos 2014 Cuma, 12:16

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığı, CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’na İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’un Safahat isimli eserini gönderdi.

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, PTT Manisa İl Müdürlüğü önünde yaptığı basın açıklamasında,”temeli olmayan çatının adayı” olarak nitelendirdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İstiklal Marşını bilmediğini dolayısıyla İstiklal Marşını bilmeyenin istikbalden söz etmeye hakkının da olmadığını söyledi. AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan’ın yaptığı basın açıklaması sırasında İlçe Gençlik Kolları Başkanları da hazır bulundu.

“İSTİKLAL MARŞI BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜDÜR”
Ramazan bayramı arifesinde Edirne Kapı Şehitliği’ni ve İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un mezarını ziyaret eden İhsanoğlu’nun ziyarette İstiklal Marşı’nın bir kıtasını okuduktan sonra “Çanakkale şehitlerinden galiba” dediğini ifade eden Özkan, “Ne acıdır ki, babam Akif’in arkadaşıydı diyen İhsanoğu, ilkokul da okuyan öğrencilerin bile ezbere okuduğu İstiklal Marşımızı ‘Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri şiirinden herhalde’ diyerek, istiklal Marşımızı dahi bilmediğini apaçık ortaya koymuştur. Oysaki İstiklal Marşı, aynen bayrağımız gibi bağımsızlığımızın bir sembolüdür.”dedi.

“İHSANOĞLU’NA İSTİKLAL MARŞINI ÖĞRETMEYİ BORÇ EDİNDİK” Özkan açıklamasına şöyle devam etti; “Bugüne kadar yapılan tüm kamuoyu anketlerinde İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin mümkün olmadığı görülse de, cumhurbaşkanlığı gibi ulvi bir makama MHP ve CHP’nin çatı adayı olarak gösterilen İhsanoğlu, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında İstiklal Marşımız okunduğu zaman “bu şiirde çok güzel bir şiirmiş” derse buna asla şaşırmamak gerekir. İlkokul çocuklarının bile ezbere bildiği İstiklal Marşını İhsanoğlu’na öğretebilmeyi ve Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmayı bir borç olarak kabul eden biz Manisa AK Partili gençler, İstiklal Marşımızı ve Safahat isimli eseri kargo yoluyla kendisine gönderiyoruz. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki, İstiklal Marşımızı bilmeyenin aziz milletimize istikbalden söz etmeye hakkı yoktur.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.