7 Eylül Mahallesi sosyal yaşam alanına kavuşacak

16 Aralık 2016 Cuma, 13:18

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 7 Eylül Mahalle Muhtarı Deniz Bezen’i ziyaret etti.
7 Eylül Mahalle Muhtarlığı ziyaretinde Başkan Şirin’e Fen İşleri Müdürü Yasemin Özay Sungur, Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, Park Bahçeler Müdürü Önder Pala ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aylin Askingil eşlik etti. Muhtar Deniz Bezen, ziyaretlerinden dolayı Başkan Şirin’e teşekkür ederek, “Sağolsun Sayın Başkanımız’ın kapısı her zaman açık. Bugün de belli başlı konularda kendisiyle istişare etmek, çalışma yapılabilecek alanları yerinde incelemek istedik. Mahallemizin önemli sorunları çözüldü. Şimdi üzerine katarak ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Bu konuda her zaman olduğu gibi en büyük destekçimiz Turgay Başkanımız’ın mahallemize verdiği önem doğrultusunda bölgemize kullanışlı bir alan kazandıracağımıza inanıyorum” dedi.
7 Eylül Mahallesi’nin özellikle yaklaşık 400 çocuğun eğitim gördüğü Çocuk Kültür Sanat Merkezi ile daha da hareketlendiğini ifade eden Başkan Şirin de, “Muhtarımızın ifade ettiği gibi bu bölge şuanda sadece otopark olarak kullanılıyor. Çoğu zaman da mahalle sakinlerimize ait olmayan araç park edilerek, belki haftalar belki aylarca yerinden kaldırılmıyor. Bu konuda da halkımızın şikayetçi olduğunu biliyoruz. O açıdan gerçekten güzel bir düzenlemeyle burayı hem otopark hem de sosyal yaşam alanı olarak değerlendirebiliriz. Aydınlatma, yeşil kuşak ve oturma alanlarıyla alanı çok daha işlevli ve düzenli hale getirerek, gerek mahalle sakinlerimize gerekse eğitim görev çocuklarımıza ferah bir ortam oluşturabiliriz. Bu konuda çalışmalara başlayacağız” dedi. Muhtarlık binasının ardından mevcut bölge gezilerek incelemelerde bulunuldu.
Mevcut alan içerisinde Turgutlu Belediyesi tarafından yer tahsisinin yapıldığı Manisa Büyükşehir Belediyesi 7 Eylül Mahallesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi’ni de ziyaret eden Başkan Şirin, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gelen yoğun talebin Turgutlu eğitimi adına büyük bir kazanım olduğunu ifade eden Başkan Şirin, şuanda yaklaşık 400 öğrencinin eğitim gördüğü merkezin ilçedeki eğitim alanındaki büyük bir eksikliği karşıladığını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir