6 YILDIR YAPILMAYAN YOLU BÜYÜKŞEHİR 6 SAATTE YAPTI!

12 Mayıs 2015 Salı, 16:55

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Akhisar Belediyesi’nin 6 yıldan bu yana yapamadığı Atatürk Mahallesi’ndeki 336, 355, 356, 525 sokaktaki asfaltı 6 saatte yaptı. Tozdan kurtulan mahalle halkı da pankart asarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akhisar’da Atatürk Mahallesi’nde asfalt çalışması yaptı. Akhisar Belediyesi’nin 6 yıldan bu yana yapamadığı 336, 355, 356, 525 nolu sokak yolları, yapılan çalışmalarla 6 saatte asfaltlandı. Ekiplerin çalışmaları ile mahalle halkı toz topraktan kurtulduklarını dile getirdiler. Yollarının toz kaldırması nedeniyle dün yol kapatma eylemi yapan 356 Sokak’ta bazı milletvekili adaylarının siyasi şov yapmaya çalışması, mahallede gerginlik yaşanmasına neden olmuştu. Yaşanan olayın ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, mahalleye giderek vatandaşların içini rahatlattı. Yol ve cadde paylaşımlarının yeni yapıldığına dikkat çeken Ensivri, yine de hemen asfalt çalışmasının paylayacağını ve vatandaşın mağdur olmayacağını ifade etmişti.

Yol 6 Saatte Bitti

Olayın yaşandığı sokakta ve diğer üç sokakta başlayan yol bakım onarım çalışmaları ekiplerin özverili çalışmaları sonucunda 6 saatte bitirildi. Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri de yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı ve Atatürk Mahallesi sakinleriyle sohbet etti. Ensivri, “ Mahalle sakinlerini yüzlerinin gülmesi bizi mutlu etti. Yapılan çalışmalar mahallemize hayırlı olsun” dedi. Ensivri diğer taraftan MASKİ ekipleri tarafından yağmur suyu ızgaralarının yapımının da devam ettiğini belirterek, hem MASKİ ekiplerinin hem de Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin çalıştığını ifade etti.

Pankartlı Teşekkür

Atatürk Mahallesi sakinleri de Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalara pankart asarak teşekkür ettiler. Başkan Ergün’e teşekkür eden ve kendilerini büyük bir çileden kurtardığını ifade eden Mahalle Muhtarı Nurhan Bozel, “Dün yaşanan olaylardan sonra çalışmaların bir an önce başlaması mahalle halkını mutlu etti. Bizleri tozdan dumandan kurtardı.  Büyükşehir Belediyesinden ve Başkan Cengiz Ergün’den Allah razı olsun” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.