30 Ağustos Manisa’da Böyle Kutlandı

30 Ağustos 2014 Cumartesi, 14:19

Zafer Bayramı’nın 92’nci yol dönümü tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda Milli Egemenlik Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlamalar, geçit töreni ve şehitliklerin ziyaret edilmesiyle son buldu.

foto-galeri-icon

Ferdi UZUN

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92’nci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda Milli Egemenlik Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlamalar, geçit töreni ve şehitliklerin ziyaret edilmesiyle son buldu. Törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Milli Egemenlik Anıtı’na Manisa Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Manisa Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunuldu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ile birlikte Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Resmi geçit töreni

Valilikteki programın ardından Valilik önünde resmi geçit töreni yapıldı. Resmi geçit töreni Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün halkı selamlaması ile başladı. Bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildikten sonra tekvandocular, güreşçiler ve jimnastik grubu çeşitli gösteriler düzenledi. Gösterilerin ardından resmi geçit töreni düzenlendi. Manisalıların yoğun ilgi gösterdiği kutlamaların ardından protokol üyeleri Garnizon Şehitliği ve Polis Şehitliği’nin ziyaret etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir