3 MİLYON DEĞERİNDEKİ OKUL AÇILDI!

14 Kasım 2014 Cuma, 19:20

MANİSA’nın Salihli İlçesi’nde, kapanmadan önce Manisa İl Özel İdaresi tarafından ödeneği çıkartılan ve inşaatı tamamlanan Cumhuriyet İlkokulu, düzenlenen törenle açıldı. 32 derslikli okul, yaklaşık 3 milyon TL’ye mal oldu.

Cumhuriyet İlkokulu’nun açılış törenine, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Belediye Başkanı MHP’li Zeki Kayda, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı. Kaymakam Peynircioğlu, “İnsan sürekli gelişen bir varlıktır. Gelişimin başında eğitim gelmektedir. 2 milyon 900 bin liraya mal edilerek yapılan okulumuzun açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. AK Parti’li Yurttaş, “Manisa ve Salihli’yi bir eğitim kenti yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda Salihli’de açılışını yaptığımız okulumuz 32 derslikli olup, İl Özel İdare tarafından yapılmıştır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde eğitim vermek için başlatılan çalışmalar kapsamında Ticaret Meslek Lisesi’nin inşaatı ihale aşamasına geldi. En kısa sürede bu okulumuzun ihalesini yapıp, önümüzdeki dönem içinde hizmete açmayı düşünmüyoruz” diye konuştu.

Vali Bektaş ise “Salihli’de eğitim ve öğretimin kalitesini daha da arttıracak dev bir yatırımı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek Manisa, gerekse Salihli son yıllarda yapılan yatırımlarla sürekli gelişiyor ve yenileniyor” dedi. Vali Erdoğan Bektaş ve beraberindeki protokol üyeleri daha sonra Eczacı Fadime Bolkan İlköğretim Okulu bünyesinde yapılan Bintepeler Anaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi inşaat alanında incelemelerde bulundu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir