21. YÜZYILDA SUYU MERKEPLE TAŞIYORLARDI

26 Şubat 2017 Pazar, 15:03

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Kula Gökdere mahallesi sakinlerinin 10 yıldır çektikleri taşıma su çilesini, döşediği içme suyu hattıyla sona erdirerek vatandaşları suya kavuşturdu.
İl genelindeki altyapı ihtiyaçları arasında içme suyu konusuna öncelik veren MASKİ Genel Müdürlüğü, bu yöndeki çalışmalarını hız kazandırarak sürdürüyor. Kula ilçesine bağlı Gökdere Mahallesi’nin çağrısına kulak veren MASKİ, mahallenin 10 yıllık su sorununa çare oldu. Uzun zamandır su ihtiyacını taşıma suyla karşılayan Gökdere Mahallesi sakinleri, MASKİ’nin yaptığı çalışma sayesinde sularına kavuştular. MASKİ ekipleri, bin 100 metre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşeyerek, mahallenin içme suyu deposuna bağlantısını gerçekleştirdi. MASKİ’nin çalışması sayesinde yıllardır kullanılamaz durumda olan hattan kaynaklanan taşıma su çilesi sona erdi.
“MASKİ sayesinde bundan sonra rahat edeceğiz”
Mahallelerindeki en büyük sorunlarının çözüldüğünü ifade eden mahalle sakinleri, bu hizmetin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.
Mahalle sakinlerinden Mustafa Adıgüzel: “İçme suyu borularımız yıllar önce döşendi. Çok fazla patlak oluyordu. Eski kemik borular olduğundan kesintisiz su içemiyorduk. Hiç verimli kullanamıyorduk suyumuzu. Yeni hat bizim için çok çok iyi oldu”
İsmail Adıgüzel: “Daha önceden suyumuzu merkeplerle taşıyorduk. Su hattı çok eski ve patlak olduğundan çalışmıyordu. Son zamanlar da kendi imkanlarımızla su çekmeye çalıştık. Şimdi şebeke suyumuz bağlandı. Artık sularımız akıyor. Bundan dolayı çok memnunuz”
Mesut Karabıyık: “Ben bu köyde doğdum, büyüdüm. Köyün aşağısında eski bir su kuyumuz vardı. Annemle birlikte oradan hep su taşıyorduk. Büyükşehir Belediyemiz geldi, suyumuzu evimize kadar getirdi. Allah bin kere razı olsun. Cengiz Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. İnşallah şimdiden sonra annem de ben de rahat edeceğiz”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir