OSMAN CAN’IN AİLESİNDEN ŞOK İDDİA

10 Eylül 2014 Çarşamba, 19:30

Hidrosefali (kafada su toplanması) hastalığı ile dünyaya gelen 12 yaşındaki Osman Can’ın ailesi AK Parti tarafından kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. Osman Can’ın üvey babası Arslan, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi tarafından bağışlanan tekerli sandalyenin daha sonra Engelliler Derneği tarafından parasının istendiğini iddia etti.

Haber Merkezi

Hidrosefali (kafada su toplanması) hastalığı ile dünyaya gelen 12 yaşındaki Osman Can dün Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde sünnet oldu. Osman Can’ın üvey babası Sercan Arslan 30 Mart yerel seçimlerinden önce Osman Can’a AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi tarafından verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. Üvey baba Arslan, yerel seçimlerden önce Hüseyin Tanrıverdi tarafından Osman Can’a tekerlikli sandalye hediye edildiğini fakat daha sonra Engelliler Deneği tarafından tekerli sandalyenin parasının istendiğini iddia etti.

Beni terslediler

Arslan son olarak şunları söyledi: “Seçimlerden önce evimize gelen Hayrullah Solmaz ve Hüseyin Tanrıverdi bizlere erzak ve yardım sözü vermişti. Sayın Tanrıverdi oğluma sandalye aldırttı ama daha sonra Engelliler Derneği tekerlekli sandalyenin parasını istedi. Defalarca AK Partili yetkilileri aradım. Bana daha sonra döneceklerini söylediler. Kimse arayıp sormadı. Sonra tekrar aradığımda beni telefonda terslediler.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir