15 Temmuz Erol Olçok

03 Mayıs 2017 Çarşamba, 16:58

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün devlete ve halka yönelik saldırısına maruz kalmıştır. O gece devletin tank ve silahları halka doğrultulmuş, demokrasi tarihinde kara bir leke olmuştur. Türkiye tarihinde ilk defa millerin fedakarlıklarla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmıştır. Devletimize ve milletimize kast eden bu caniler 246 hayata da son vermişlerdir. Çok sayıda vatandaşımız yaralanmış ülke adete bir kaos yaşamıştır. Ancak halk yine zafere erişmiş, darbecilere dur demiştir. 246 şehidimiz demokrasi kahramanımız olmuş bizlerin onuru olmuşlardır.

15 temmuz erol olçok o gece başarılı bir hayata veda eden isimlerdendi. Kendisi aynı zamanda başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok siyasinin can yoldaşıydı. Aslen Çerkez olan Olçok, Çorumludur. 1963 doğumlu olan Olçok 54 yaşında hainlerin kurşunları ile şehit olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan ile 1995 yılında tanışan ve onun basın danışmanlığını yapan Olçok, AK Partinin bütün başarılı reklam çalışmalarının ve sloganlarının arkasında olan isim. Çorumdan İstanbul’a gelerek bir başarı öyküsü yazan Olçok darbe gecesi 16 yaşındaki oğlu ile şehit edildi.

Demokrasi Şehitlerimiz

15 Temmuz darbesinin ardından şehitler ve suçlular için dijital kütüphaneler ve belgeseller oluşturulmuştur. O gecenin 246 şehidi ve çok sayıda yaralısı var. Ancak ne yararlılar ne de şehitlerin aileleri üzgün. Onlar üzülmesine üzülüyor ama şehitleri ile gurur duyuyor. Çünkü Türklerin sloganı; söz konusu vatansa geri teferruattır. Bu nedenle onlar bu milletin baş tacı olarak Cennetteki yerlerini aldılar. Bülent Aydın kimdir,demokrasi şehidimizdir. 48 yaşında olan Bülent Aydın, Kara Kuvvetleri Komutanı’nın koruması olan Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş’tu. 15 Temmuz akşamı Genel Kurmay Karargahına gelen cuntacılar ile saat 21:30 civarı çatışmaya girdi ve ilk demokrasi şehidimiz oldu. FETÖ’nün acımasızca şehit ettiği demokrasi şehidimiz oldu.

Öğle yemeğini beraber yediği kişiler onu önce bacağından sonra karın bölgesinden vurarak öldürdü. Geriye oğluna verilmesini emanet ettiği çantası ve onu kaldı. Bu ülke seni hep kahraman olarak hatırlayacak şehidim. O gecenin bir başka şehidi yine onurlu bir asker. ilhan dağdaşın hayatı 32 yaşında TSK’de onurla görevini yapmaktaydı. Darbeden 4 gün önce Erzincan’dan Ankara’ya Kara Harp Okulu Bando Bölük Komutanlığı’na tayin edilmiş, yeni geldiği Ankara’da ev kurma hazırlığı yapıyordu. Darbe gecesi Cumhurbaşkanın çağrısı üzerine sivil olarak Genel Kurmay Karagahı önüne gitti. Burada darbeci askerler tarafından şehit edildi. Muğla’dan gelen ailesi 8 gün aramanın sonucunda oğullarına ulaşabildiler.

http://www.yenisafak.com/15temmuz/sehitler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir