ZAFER TURNUVASI’NDAN MADALYA İLE DÖNDÜLER

15 Nisan 2014 Salı, 14:02

Türkiye Güreş Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Uluslararası Yıldızlar Zafer Güreş Turnuvası 10-13 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda organize edilen müsabakalara 12 ülkeden 450 den fazla sporcu katıldı. 17. Uluslararası Yıldızlar Zafer Kupası’nda Türk sporcular ile birlikte Rusya, Almanya, Fransa, Belarus, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Ermenistan, Bulgaristan, Kazakistan, Kırgızistan ülkelerinin güreşçileri, kürsüde yer alabilmek için minderde kıyasıya mücadele ettiler. Çok çekişmeli geçen müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupaları ve ilk üçe giren güreşçilere madalyaları; Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, AK Parti 22. Dönem Antalya Milletvekili Burhan Kılıç, Federasyon Başkan Vekili Oktay Aktaş, Genel Sekreteri Yusuf Açıkalın ve diğer yetkililer tarafından törenle verildi.

Söz konusu uluslararası turnuvada Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi’nden dört güreşçi mücadele etti. Müsabakalarda Yıldızlar serbest stilde 100 kg.da güreşen Deniz Yasak üçüncü olarak bronz madalya kazandı, 76 kg.da güreşen Eyüp Sayan ise beşinci, yine bu turnuvada greko-romen stil 42 kg.da güreşen Kerem Kamal ikinci olarak gümüş madalya kazandı, 46 kg.da güreşen Selman Çubukçu ise dereceye giremedi.

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Behçet Karaca, “Zafer Turnuvası, yıldızlarda ülkemizde bu yaş grubunda yapılan en önemli uluslar arası güreş turnuvası. Bu turnuvada madalya almak gerçekten çok önemli. Türkiye’nin bu yaş grubundaki en önemli uluslar arası turnuvasına okulumuzdan 4 sporcu göndermek bizler için gurur vesilesi. Hedefleri olan okuluz. Güreşin marka okuluyuz. Okulumuzun bilimde, sanatta ve sporda başarıları artarak devam etmektedir. Bizlerden her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Giray Kara’ya ve gösterdikleri anlayış ve özveriden dolayı tüm öğretmenlerimize tek tek güreşçilerim ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Okul Müdürü Giray Kara da, “Öğrencilerimizin  Uluslar arası Zafer turnuvasında gümüş ve bronz madalya kazanması ve başarılı performans göstermesi bizleri çok mutlu etti. Bu başarılarından dolayı sporcularımızı ve hocamızı yürekten kutluyorum  başarılarının devamını diliyorum. Ata sporumuz güreşe alt yapıda destek vermeye devam edeceğiz.” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.