Yeşil-Beyazlıların Kozu Güçlü Alt Yapısı Olacak

31 Ekim 2016 Pazartesi, 14:13

Ulusal ve uluslararası turnuvalarda aldıkları başarılarla göz dolduran Manisa Büyükşehir Belediyesporumuz, basketbolda da farkını gösteriyor. U-16 Erkek Basketbol Takımımız, Amatör Spor Kulüpleri Haftası U-18 Turnuvası’nda Manisa’da 2. olarak gelecekteki başarıların sinyalini verdi.

Bünyesinde faaliyet gösteren tüm branşlarda alt yapıya önem veren Kulübümüz, alt yapıya yaptığı yatırımların meyvelerini topluyor. Manisa sporuna ve ülke sporuna yıldız sporcular kazandırmayı amaçlayan yeşil-beyazlılarda, U-16 Erkek Basketbol Takımı, Amatör Spor Haftası U-18 Turnuvası’nda Manisa’da 2. olarak ileride gelecekteki büyük başarıların mesajını verdi. Önümüzdeki yıllarda alt yapıdan yetişen oyunculardan A takım oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Tunç Çalışkan,” Dışardan transfer yapmadan geleceğin yıldızlarının yetişeceği alt yapıyı kurduk. Bu çocuklarımızın da gelecek yıllarda bölgesel amatörden başlayarak, kulübümüzün A takımı olmasını amaçlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yalnızca Futbol Takımı Değiliz

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un yalnızca bir futbol kulübü olmadığını da vurgulayan Çalışkan, ”Badmintondan-judoya, voleyboldan-atletizme kadar 17 branşta Manisa sporuna hizmet ediyoruz. Bu anlamda basketbol şubemizde, bunlardan iyi bir örnek. Şuan basketbol şubemizde de minik takımlardan genç takımlara kadar 65 lisanslı sporcumuz bulunuyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir