VESTEL BAŞKANI SUSKUNLUĞUNU BOZDU

23 Mayıs 2014 Cuma, 04:42

Türkiye Basketbol Erkekler 2’nci Ligi Play off çeyrek final serisinde Vestel’in evinde Aydem Pamukkale Üniversite’ne yenilerek elendiği maçından önce 2 oyuncunun kadro dışı bırakılması sonucu Manisa ekibinin bilerek kaybettiği iddialarını Vestelspor Başkanı Hayrettin Çelikhisar yanıtladı.

Aynı zamanda Vestel Digital Genel Müdürü olan Çelikhisar, suskunluğunu bozarken Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak için büyük yatırım yaptıklarını ancak kulüp politikasından 6 yıldır taviz vermediklerini söyledi. Hayrettin Çelikhisar, şunları söyledi:

“Evimizdeki ilk maçı kazandıktan sonra Denizli deplasmanında yarı finali son salise basketiyle kaçırdık. Takımı serinin son karşılaşmasından önce kampa aldık. Salonu doldurduk. Sakat olan Adeleke’yi oynatabilmek için 3 doktor gezdirdik. Tur için özel prim bile açıkladık. Kaybetmek isteyen takım bunları yapar mı?”

Takımın en skorer ismi Gordon’u daha önce de kadro dışı bıraktığını, Antrenör Emre Dağdelen’in ricasıyla affettiğini hatırlatan Çelikhisar, şöyle konuştu:

“Disiplin konusunda bugüne dek asla taviz vermedik. Bölgesel Lig’den 2’nci Lig’e çıkarken final maçında antrenörle tartışan 7 oyuncuyu kadro dışı bırakmıştım. Daha önce antrenörle tartışan, hatta elini omuzuma koyan oyuncuyu bile gönderdim. Hakeme itirazdan teknik faul alan oyuncuları kadro dışı bırakıyoruz. Geçen sezon son maç öncesi 2 yabancıyla yollarımızı ayırdık. Uşak Sportif’te harikalar yaratan Carter’ı benzer sebeplerden gönderdik. Duruşumuzu değiştirmeyiz. Gordon ve Enver basketbol dışı taleplerle gelince kadro dışı bıraktık. Antrenörü 5 saat ikna etmeye çalıştım. Yine olsa aynı kararı verirdim.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.