ÜSTÜNEL’DEN SPORA BÜYÜK DESTEK

20 Şubat 2014 Perşembe, 16:21

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, spora verdiği desteklerden dolayı Manisa Su Sporları Kulübü Başkanı Uğur Üstünel’e plaket verdi. Manisa gençliğine ve sporuna verdiği desteklerle tanınan Üstünel aynı zamanda Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir firmanın genel müdürlüğü görevini üstleniyor. Spora verdiği desteklerle Manisa’ya örnek olan Üstünel, aktif olarak su topu sporu yapıyor. Manisa’da spora destek konusunda özel kuruluşların yeterince destek vermemesine rağmen Üstünel’in herkese örnek olduğunu belirten İl Müdürü Murat Özmekik, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Manisa’da sporu ve sporcuyu destekleyen kişi sayısı az. Fakat Uğur Üstünel gibi değerli yöneticilerimiz çocuklarımızın elinden tutuyor, onlar sporla buluşturuyor. Kendisi bu noktada sadece ilimize değil tüm Türkiye’ye en güzel örnektir. Kendisini gösterdiği bu özveriden dolayı tebrik ediyorum. Umarım bu destekleri artarak devam edecektir” dedi.

Sporculara maddi kaynak

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Manisa Su Sporları Kulübü arasında imzalanacak olan protokolle Manisa’da ki başarılı sporcular maddi olarak desteklenecek. Önümüzde ki günlerde imzalanacak olan protokol sayesinde sporcularımızın çalışmalarının maddi kaygı olmadan artması ve ilimizin uluslar arası yarışmalarda başarıyla yer alması hedefleniyor.

Hedef Paralimpik Oyunları

Yapılacak olan protokolün ardından ilimiz sporcuları için yeni bir dönem başlayacak. Farklı branşlardaki başarılı sporculara maddi destek sağlanmasının yanında ilimizdeki başarılı bedensel engelli yüzücülerin Manisa Su Sporları Kulübü bünyesine dâhil edilip tüm giderleri kulüp tarafından karşılanacak. Artık Manisa’daki bedensel engelli yüzücülerimiz ulusal ve uluslar arası yarışmalarda rahatça mücadele edebilecek. Bu proje sayesinde bedensel engelli yüzme sporcularımız paralimpik oyunlarında ülkemizi temsil etme şansına erişecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.