Uluslararası turnuva sponsor arıyor

27 Mart 2017 Pazartesi, 16:30

Salihli Sardes Satranç Merkezi, 5-6-7 Mayıs tarihlerinde Lidya Sardes Otel’de gerçekleştireceği 11.turnuva için sponsor arıyor.

Salihli’de 10 yıldan beri düzenlenerek geleneksel hale getirilen ve bu yıl 11.si 5-6-7 Mayıs tarihlerinde Lidya Sardes Otel’de gerçekleştirilecek olan Uluslar arası satranç turnuvası, kurum ve kuruluşlardan destek bekliyor. Şampiyon satranççıların katılımı ile gerçekleştirilecek olan turnuva da uluslar arası açık kategori başta olmak üzere 12 yaş ve altı, 9 yaş ve altı, 8 yaş ve altı ile 7 yaş ve altı olmak üzere 5 kategoride gerçekleştirilecek. 3 gün sürecek olan turnuva da satranç oyuncuları kıyasıya rekabet edecek. Turnuva direktörlüğünü yapan Salihli Sardes Satranç Eğitim Merkezi Kurucusu Gürkan Aydeniz yüksek bir katılım beklediklerini belirterek, “Bu yılki turnuvamıza Türkiye’nin dört bir yanından ve yabancı ülkelerden sporcular, veliler, Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileri katılacak. Bu sene de ülkemizin şampiyon sporcuları ile diğer ülkelerin şampiyon sporcuları karşı karşıya gelerek yeteneklerini sergileyecek. Bu yıl katılımcı sayımızın bin civarında olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

“Yeterli sponsor bulamıyoruz”

Turnuva için sponsor arayışı içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Aydeniz, “Bu yıl kuruluşunun 9. yılını kutlayan Salihli Sardes Satranç Eğitim Merkezi olarak gelişen ve popüler hale gelen satranç sporunun geniş kitlelere yayılmasında basamak olmak ve geleceğin başarılı Türk sporcularına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Federasyonun internet sitesinde ve diğer sitelerin yanında yerel ve ulusal basında haber olan turnuvamız ile yüz binlerce kişiye ulaşarak Salihlimizin Türkiye’de ve uluslararası boyutta tanıtımına da fayda sağlıyoruz. Bizleri üzen tek nokta ise organizasyonumuza destek verecek yeterli sponsor bulamayaşımızdır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir