TÜRK FUTBOLU’NDA AKHİSAR MASAYA YATIRILDI

07 Mayıs 2014 Çarşamba, 19:16

Akhisar Belediyesi ve Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Akhisar Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Türk Futbolu’nda Akhisar’ isimli söyleşi Akhisar Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Akhisar Belediyespor’un teknik heyet ve futbolcularının da katıldığı söyleşide, TRT Spor kanalında yayınlanan Futbol Ateşi program editörü Tunç Elibol, hakemlerden Bünyamin Gezer ve eski futbolcu Oktay Derelioğlu konuşmacı olarak katıldı.
Öte yandan söyleşide Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Beleidyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, sivil toplum kuruluşları ve taraftarlar da yer aldı.
Söyleşi öncesi ilk konuşmayı TÜRFAD Akhisar Şube Başkanı Hüsnü Kahraman yaptı. Kahraman, katılımcılara teşekkür ederek, “Futbol çok güzel bir spor. Akhisar Belediyespor da futbol kültürünü çok iyi temsil ediyor. Akhisar’da başarıyı beraberlik tetikliyor. Türkiye’de de örnek bir kulüp yönetimi sergileniyor” dedi.

ELİBOL: “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMALI”
Tunç Elibol, Akhisar Belediyespor’un başarısından her yerde bahsetmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Akhisar Belediyespor’un son karşılaşma öncesi yaptığı büyük jest tüm Türkiye’ye örnek olmalı. Akhisar ligin en düşük bütçeli takımı ve bu işin para ile olmayacağını tüm Türkiye’ye gösterdi. Akhisar Belediyespor taraftarı desteğini hiçbir zaman bırakmamalı” diye konuştu.

DERELİOĞLU: “HAMZAOĞLU’NUN YOLUNDA DEVAM EDECEK BİR TEKNİK DİREKTÖR OLMALI”
Akhisar’a gelmekten mutluluk duyduklarını dile getiren Oktay Derelioğlu, “Akhisar Belediyespor’un başarısı bir ekip işi. Burada çok güzeş bir enerji var. Akhisar son yaptığı örnek davranış ile kendine yakışanı yaptı. Kendilerine başarılar diliyorum. Hamza Hamzaoğlu’nun ardından yine Hamzaoğlu’nun yolundan devam edecek bir teknik direktör olmalıdır. Akhisar her konudan aslında tek şampiyondur. Ekonomik ve teknik anlamda bu seriyi devam ettirecek bir teknik heyetin Akhisar’ın başına gelmesi gerekiyor. Hamzaoğlu’na milli takımda başarılar diliyorum ama onu ligde görmek istiyorum. Bundan sonra daha da iyiye gideceğini düşünüyordum tabi ki verdiği karara ve düşüncelerine de saygı duyuyorum. Ben Hamza Hamzaoğlu’nun yarışmacı hırsının devam etmesini dilerdim” şeklinde konuştu.

GEZER: “ŞEHRİNİZİN TAKIMINI TUTUN”
Eski hakem Bünyamin Gezer, Akhisar Belediyespor yönetimi ve Yılmaz Atabarut’u tebrik ederek, “Tunç programında doğruları savunuyor çünkü Akhisar da doğruları yapıyor. Almanya gibi birçok Avrupa ülkesindeki taraftarlar sadece doğdukları veya yaşadıkları şehirlerin takımını tutuyor. Eğer gerçekten futbol ülkesi olsaydık, Dünya U20 Futbol Turnuvası’nda maça gelmeme rekoru kırmazdık. Bizler her zaman güçlünün yanında olduk. Onun için lütfen bulunduğunuz şehrin takımını tutun” ifadelerini kullandı.

“YETENEKLİ HAKEMLER BULUNMALI”
Türkiye’de hakemlerin kararlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Gezer, “Hakem seçimlerinde yeteneklerin bulunması gerekiyor. Hakemler sadece belli bir bölgeden seçilmemeli. Yetenekli hakemler yetiştirilmeli. Hakemlerin verdikleri kararların eleştirilmesi normal. Merkez Hakem Kurulu’nu daha dikkatli çalışmalı. Hakemlere kulüp başkanları, teknik heyetler ve futbolcular güveniyorsa o hakemin işi biter” dedi.

HIZLI: “BAŞARIMIZ SADECE FUTBOL İLE KALMAYACAKTIR”
Akhisar Belediyespor Kulübü Başkanı Salih Hızlı ise kazanılan başarının sıradan olmadığını belirterek, şunları söyledi:
“Bu başarıyı ifade etmek çok zor. Tüm bileşenler doğru yerleştirildiğinde Akhisar’ın bugünkü başarısı gelmiştir. İnşallah 3. dönemimizde de başarılara imza atacağız. Bu başarıyı çok doğru algılayıp değerini bilmemiz gerekiyor. En iyi yaptığımız şey bu kent ruhunu okuyarak, bu başarıyı yakalamak olmuştur. Olumsuzluklar mutlaka olacaktır ama bunları çözmek için uğraş göstermemiz gerekmektedir. Bu başarı yaptıklarımızdan çok, yapmadıklarımızdan dolayı gelmiştir. İşin hiçbir zaman işgüzarlığına kaçmadık. Burada tutunuyor olmak da büyük başarıdır. Bu başarıya herkesin kendi gücünde destek vermesi gerekmektedir. Türkiye’de bir stat yapmak çok kolay bir şey değil. Her türlü uluslararası kriterlere uyarak hızlıca stat bitirilen bir örnek yok. Akhisar Belediyespor olarak her zaman çıtayı yükseğe çıkartmışız ki herkes her şeyi bir an önce istiyor. Bizim elde ettiğimiz başarı hiçbir zaman tek olarak bizim elde ettiğimiz başarı değildir. Bu başarı bu şehrin elde ettiği ruh ve kültürden meydana gelmiştir. Bu stat inşaatında da sürekli pozitif olmak zorundayız. Bunun yanında farklı sorunlarımız da ortaya çıkmaktadır. Bizim başarımız sadece futbol ile kalmayacaktır. Her alanda başarılara imza atacağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.