TURGUTLUSPOR SAHAYA İNDİ

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 18:49

Spor Toto 2.Lig temsilcisi Turgutluspor 2014-2015 sezonun ilk antrenmanını yaptı. Turgutluspor Irlamaz Tesislerinde yapılan antrenmanda iç ve dış transferlerin yanı sıra, denenmeye gelen ve alt yapıdan A-takıma çıkarılan isimlerde yer aldı. Öte yandan teknik heyet tarafından izinli olan Mustafa Cevahir ilk çalışmaya katılmadı. Teknik direktör Koray Cinel yönetiminde ilk antrenmana çıkan takım 12 gün boyunca ilk etap çalışmalarını Turgutlu’da yapacak. Antrenman öncesi Koray Cinel takımla saha içerisinde bir toplantı yaptı ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kondisyon ağırlık geçen antrenmanı başta Turgutluspor Kulübü Başkanı Adnan Demirel olmak üzere yöneticilerde takip etti. Yeni sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirmek istediklerini belirten Cinel; “2014-2015 sezonunun ilk antrenmanına başlamış bulunuyoruz. Geçen sezondan takımda kalmasını istediğimiz oyuncularla, dış transferlerle, denenmeye gelen oyuncularla ve alt yapımızdan gelişimlerini hem desteklemek hem de görmek istediğimizi isimlerle ilk etap çalışmalarımıza başladık. 12 günlük ilk etap çalışmaları boyunca ve ikinci etap çalışmalarında eksikliklerimizi gidereceğiz ve eksik gördüğümüz bölgelere takviyeler yapacağız. 2014-2015 sezona sorunsuz, sıkıntısız ve eksiksiz başlamayı arzu ediyoruz. Zor bir süreçteyiz ancak bu zorlu süreci atlatmak için elimizdeki her türlü imkanı kullanmayı düşünüyoruz. Bizim işimiz sahada, saha dışında bizlere destek olmasını beklediğimiz, istediğimiz insanlar var. Bu isimlerin en kısa zamanda yanımızda olacağını düşünüyorum. Çünkü; bu takım Turgutlu’nun takımı… Bizler antrenörüz, bizim işimiz çocukları antrenman verip sahaya en iyi şekilde çıkarmak. Ama bu işin maddi bir boyutu var. Bu işin maddi boyutlarını da yönetimimizle beraber Turgutlu’nun ileri gelen insanları çözecektir diye düşünüyorum. Aksi takdirde keyif veren bir süreç değil de sıkıntı veren bir süreç olur. İnşallah bu sıkıntılarda atlatılır ve 2014-2015 sezonunu Turgutlulular için hayırlı bir noktada bitirmiş oluruz” şeklinde konuştu.

Sezonun ilk çalışmasında takımdaki oyuncuların neşelerinin yerinde olduğu gözlenirken, denenme safhasında olan isimlerin performansına göre ikinci etap kamp kadrosuna dahil edilip edilmeyeceği yönünde kararın yine teknik heyet tarafından verileceği açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir