TURGUTLU’DAKİ ATATÜRK KOŞUSUNDA HEYECAN DORUĞA ÇIKTI

27 Aralık 2013 Cuma, 17:10

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin anısına her yıl düzenlen bu sene 78’ncisi düzenlenen 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusu tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu’da da yapıldı. Yıldız kızlar ve erkekler, Genç kızlar ve erkekler kategorilerinde yapılan ve öğrencilerin büyük bir mücadele örneği göstererek Ata’larının anısına koştukları yarışlarda dereceye giren öğrencilere ödüller ve madalyalar verildi.
Turgutlu Yedi Eylül Stadyumunda yapılan koşulara Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Vekili Ali Erkoç katıldı. Turgutlu Gençlik merkezinde görevli Gençlik Lideri Burcu Akdağ tarafından yapılan konuşmalar ve sporcu tanıtımlarından sonra koşular komite tarafından başlatıldı. Yıldız Kızlar 1500 metre yarışışında 1’nciliği Yedi Eylül Ortaokulundan Melek Çakto, 2’nciliği Doktor Hüseyin Orhan Ortaokulundan Ela Yurdusever, 3’ncülüğü ise yine Yedi Eylül Ortaokulundan Ayşegül Tayfan elde etti. Yıldız Erkek 2000 metre yarışında 1’nciliği Gazi Ortaokulundan Cem Şahan Yıldıracan, 2’nciliği yine aynı okuldan Bedran Gök, 3’ncülüğü ise Çıkrıkçı Yaşar Kazimet Aybars Ortaokulundan İsmail Maran elde etti.
Genç kızlar ve erkekler yarışları ise büyük bir mücadeleye sahne oldu. Genç kızlar 2000 metre yarışışında 1’nciliği Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinden Ayşenur Erdeniz, 2’nciliği Turgutlu Lisesinden Zehra İpekçi, 3’ncülüğü Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinden Fatma Alan elde etti. Genç erkekler 3000 metre yarışışında ise 1’nciliği Hasan Ferdi Turgutlu Endüstri Meslek Lisesinden Hüseyin Kurnaz, 2’nciliği Niyazi Üzmez Lisesinden Şükrü Atıcı ve 3’ncülüğü Turgutlu Lisesinden Şevket Teker elde etti.
Koşularda dereceye giren öğrencilere madalyaları verilirken, öğrencilere pilav ve ayran dağıtıldı. Ayrıca kategorilerinde derece yapan öğrencilere Turgutlu Belediyesi tarafından eşofman takımı hediye edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.