TFF’NİN OKULU İÇİN YER TAHSİSİ YAPILACAK

25 Aralık 2014 Perşembe, 17:05

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

TFF’nin Soma İlçesi’ne yaptıracağı Spor Lisesi’ndeki son gelişmeler hakkında bilgi veren TFF Profesyonel Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu üyesi Arif Koşar, “49 dönümlük arazinin yarısını Soma Belediyesi yer tahsisi yaptı. Şimdi SEAŞ’a ait geri kalan kısmı için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’yla protokol imzalanacak’’ dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Profesyonel Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu üyesi Arif Koşar’ın Manisa’da star verdiği ‘Kulüp-Okul-Futbol(KOF)’ projesi çerçevesinde Şehzadeler İlçesi Murat Germen İlkokulu’nda öğrencilere top ve çeşitli hediyeler dağıtımı yapıldı. Top ve hediye dağıtım törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Projenin Manisa’da geçen hafta içerisinde Akşemsettin İlkokulu’nda başlatıldığını ve 15 Ocak 2015 tarihine kadar proje çerçevesinde belirlenen illerdeki okullarda futbol takımlarının oluşturulacağını söyleyen Koşar, projenin amacının gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, futbola yönlendirmek olduğunu söyledi.

Proje çerçevesinde 15 Ocak 2015 tarihinde Milli Takım futbolcularının Murat Germen İlkokulu’na geleceğini dile getiren Koşar, “Murat Germen İlkokulumuz proje hayata geçmeden önce 2011 yılında oluşturduğu spor kulübü ile başarılara imza atmış. Oluşturdukları takım 2011 yılından bu zamana kadar Süper Amatör Küme’ye yükselmiş. Bu nedenle proje çerçevesinde Milli Takım futbolcularımızdan bir kaçı 15 Ocak 2015 tarihinde bu okulumuzu ziyaret edecek. Elimizden geldiği kadar TFF olarak amatör kulüplerimize destek olarak, onların güçlenmelerini sağlıyoruz’’ dedi.

Gazetecilerin TFF tarafından Soma İlçesi’ne yapılacak olan Spor Lisesi’nin son durumu hakkındaki sorularını yanıtlayan Koşar, ilçe merkezinde yapılması planlanan sözkonusu proje için yer tahsisine ilişkin protokolün önümüzdeki hafta imzalanacağını belirterek, arsasının yarısı belediyenin, diğer yarısının ise SEAŞ’a ait olduğunu söyledi. Koşar, “49 dönümlük arazinin yarısı Soma Belediyesi’ne ait. Soma Belediyesi kendine ait olan kısmını 25 yıllığına kiralık olarak vermeyi kabul etti. Bu konuda belediyemiz ile anlaşma sağlandı. ARazining eri kalan kısmı ise SEAŞ’a ait. Bunun için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile 30 Aralık günü Ankara’da protokol imzalayacağı. SEAŞ’ında burayı bize 25 yıllığına kiraya vermesini düşünüyoruz’’ dedi.

Projeyi en kısa sürede bitirmek istediklerini belirten Koşar, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak 80 günlük bir hedef koyduk. Okulu 80 günde bitireceğiz inşallah. Nisan ayı sonunda okulumuzun bitirilmesi lazım. Soma’da kurulacak futbol okulu Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Toplamda 49 dönüm üzerine 4 futbol sahası, kafeteryaları, dinlenme tesisleri ve yatakhaneleri olacak. Mağdur ailelerimizin çocuklarına öncelik tanınacak. Manevi havası olan bir okul olacak. Daha sonra Türkiye genelinde Çorum, Hatay, Çanakkale, İzmir, Kırklareli gibi 7 ayrı bölgede aynı formatta okulların yapımını sağlayacağız. Bu yıl da bitireceğiz inşallah. Böyle ciddi çalışmalarımız var’’ dedi.

Koşar açıklamasını ardından sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler ile top dağıttı.

Arif Koşar1 Arif Koşar2 Arif Koşar3 Arif Koşar4 Arif Koşar5 Arif Koşar6

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir