TFF-TÜFAD Zorunlu Gelişim Semineri yapıldı

13 Mayıs 2014 Salı, 13:13

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) Manisa Şubesi işbirliğiyle Manisa’da Zorunlu Bölgesel Futbol Semineri düzenlendi.

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisa Saruhan Otel’de gerçekleştirilen seminerde, UEFA-B, TFF-A, TFF-B, TFF GRASSROOTS-C ve amatör kaleci antrenörleri belgelerinin verileceğini belirten TÜFAD Manisa Şube sekreteri Mehmet Dağdelen, 2 yılda bir gerçekleştirilen seminere katılımın zorunlu olduğunu hatırlattı. Seminere katılmayan antrenörlere ise 2 yıl süreyle çalışma izni verilmeyeceğini vurgulayan Dağdelen, ”Seminere, TÜFAD Manisa şubesinin yaklaşık 400 üye antrenöründen 200’ü katıldı. Eğitime katılan antrenörler, 2015 yılı Ocak ayında İstanbul’da yapılacak olan Prolisans, Teknik Direktör, UEFA A, Profesyonel kaleci antrenör çalıştırıcılığı seminerine katılmaya hak kazanacaklar” diye konuştu. Seminerin her yıl futbola emeği geçen bir spor adamının adının verildiğini hatırlatan Dağdelen, bu yıl ”Yaşarken Anıyoruz” başlığıyla, TÜFAD Manisa Şubesi’nde 28 yıldır görev yapan Tekin Tatlıcıoğlu adına gerçekleştirildiğini kaydetti. Seminere, TÜFAD Manisa Şube Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkanı İsmail Aydın, CBÜ Rektör yardımcısı Süreyya Sürücüoğlu, TFF TUTOR Eğitimcisi Ömer Kaner, TÜFAD eğitimcisi Süleyman Özkaraman, CBÜ Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) Yard. Doç. Dr. Gökhan Çobanoğlu ile antrenörler katıldı.

Bugün tamamlanacak seminerde, antrenörlere Futbolda Fair Play ve Etik Değerler, Antreman Bilgisi, Genç Futbolcu Eğitimi ve Antrenörlükte İletişim konularında eğitim verildiği belirtildi. Seminerde, 2012-2013 sezonunda takımlarında başarılı antrenörlere de daha sonra plaket verileceği açıklandı. Öte yandan TÜFAD Manisa Şubesi tarafından spora destek veren gazetecilere de plaket takdim edildi. Sitemizin Spor Editörü Coşkun Kököz’de plaketini Mümin Özkasap’ın elinden aldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.