TFF temsilcileri sahaya dalan 12 Bingölspor Onursal Başkanını görmemişler

29 Kasım 2017 Çarşamba, 13:25

Manisa Büyükşehir Belediyespor- 12 Bingölspor maçında sahaya dalıp  olayların çıkmasına sebep olan Reşat Yılmaz’ın TFF temsilcileri tarafından rapor edilmemesi  Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından tepki ile karşılandı.

Hafta sonunda oynanan Manisa Büyükşehir Belediyespor- 12 Bingölspor karşılaşmasında çıkan olayların baş sorumlusu 12 Bingölspor Onursal Başkanı Reşat Yılmaz olmasına rağmen, provokatör başkanın PFDK’ya sevk edilmemesi yeşil-beyazlı ekipte şaşkınlıkla karşılandı. Tahlisiz görüntüler apaçık ortada iken TFF temsilcileri Şaban Güven Erker ve Mehmet Acet’in Reşat Yılmaz’ı rapor etmemesi üzeri Manisa Büyükşehir Belediyespor kulübü yaptığı yazılı açıklama ile TFF’ye tepkisini gösterdi. Manisa Büyükşehir Belediyespor ’un yaptığı yazılı açıklama;

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR‘DAN TFF’YE ÇAĞRI

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak 28 Kasım 2017 Salı günü temsilci raporuna istinaden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK)  sevk edilmenin üzüntüsü  içerisindeyiz. Üzüntümüz Manisa gibi Fair Play duygusunun hakim olduğu Manisa Büyükşehir Mümin Özkasap Stadyumu’nun bugüne kadar  şahit olmadığımız talihsiz  görüntülere sahne olmasıdır.

Tüm olaylar herkesingözü önünde  yaşanırken ertesi gün yayınlanan ve PFDK’ya sevk edilmemize sebep olan temsilci raporunda aynen şu ifadeler yer almaktadır.” Müsabakanın bitiş düdüğünden sonra yaklaşık 700 kişinin bulunduğu kapalı tribünden adının Cihan Solmaz olduğu öğrenilen bir seyirci sahaya atlamış ve hakemlere doğru koşmuş,orta saha yuvarlağının içinde resmi güvenlik görevlisinin yakalaması sonucunda hiç kimseye zarar vermemiş ve stadyum dışına çıkartılmıştır”
Fotoğraf ve görüntülerle sabit olan ve temsilci raporunda yer almayan olayların gerçek yüzünün kamuoyu tarafından bilinmesini arzu ediyor takdirini de Türkiye Futbol Federasyonu’na ve kamuoyuna bırakıyoruz
İşte Gerçekler;

  1. Temsilci raporunda seyirci olarak adı geçen Cihan Solmaz isimli şahıs gerçekte 12 Bingölspor’un kulüp çalışanıdır. Güvenlik güçlerinden aldığımız bilgiye göre kendisini 12 Bingölspor yöneticisi olarak tanıtmış ve Manisa Büyükşehir Belediyespor taraftarlarının bulunduğu tribünden demir korkulukları aşarak 12 Bingölspor yedek kulübesinin arkasından  saha içerisine girmiş ve gerginliğin ateşini fitillemiştir. Bu şahıs saha içerisinde  hedef aldığı hakeme doğru koşarken resmi emniyet görevlisi tarafından yakalanarak etkisiz hale getirilmiştir. Şahıs saha dışına çıkartılırken başta maçın hakemi olmak üzere teknik heyetimize futbolcularımıza ,maçın temsilcisine ve Türkiye Futbol Federasyonu’na tehditler ve hakaretler savurmuştur. Manisa Emniyet Müdürlüğü adı geçen Cihan Solmaz’ın sebep olduğu olayların görüntülerini kulübümüzden talep etmiş ve bu görüntüler emniyete teslim edilmiştir.
  2. 12 Bingölspor Onursal Başkanı olduğu iddia edilen Reşat Yılmaz’ın saha içerisine girerek olayların daha da alevlenmesine sebep olmasına rağmen temsilci raporunda bununla ilgili tek bir ifade yer almamaktadır. Gerçekte ise canlı yayın kamera ve fotoğraf çekimlerinde  bu şahsın saha içerisinde olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Ayrıca bu şahıs maçın saha içerisindeki federasyon temsilcisi tarafından engellenmeye ve saha dışarısına çıkarılmaya çalışılırken bu eylemlerin hiç biri temsilci raporunda yer almamaktadır. Saha içerisindeki bu şahıs raporda tamamen görmezden gelinmiş ve yok sayılmıştır.
    Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Türkiye Futbol Federasyonu’nun talimatlarından kaynaklanan tüm yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirmektedir. 12 Bingölspor maçı öncesinde de belirtilen yükümlükler kulübümüz tarafından harfiyen uygulanmıştır. Kulübümüzün PFDK’ya sevkine sebep olan şahıs ile hiçbir ilgisi bulunmadığını bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz .
    Saygılarımızla…
    Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu

 

HABER–Şenol ÖZEKER-

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir