TERİM: HATA, VEBAL BANA AİT!

14 Ekim 2014 Salı, 00:28

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonya ile 1-1 berabere kalınan mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. Terim, basın toplantısında yine bir Letonyalı gazeteci ile karşı karşıya gelirken, hatanın kendisinde olduğunu vurguladı.

İŞTE TERİM’İN SÖZLERİ…

“Maçın yorumu, kazanmalıydık. 1-1’lik beraberlik bizim işimize gelmez, ama kazanamadık. Oyncularım ellerinden geleni yaptılar. Oynatma, seçin bana ait olduğuna göre hata da bana ait. Ben onlara güvendim, ama olmuyor. Kaçırıyoruz, kalemize gelmeden gol yiyoruz. Bunlar devam ettiği sonucunda kabahati kendimde ararım. bu kadar pozisyona giriyorsanız, kazanmalısınız. Dolayısıyla bu vebal, bana ait.”

“TAKIM OLMAK İÇİN SÜRE GEREKİR”

“Bir takım olmak için bir süre gerekir. Değişimde bazı şeyler de gösteriyorsunuz, bizde ne sabır ne bekleme var ki biz de öyle bir şey istemedik açıkcası. Son 4 günde, iki kazanabileceğimiz maçı maalesef 1 puanla bitirdik. Bu bizim için güzel bir şey değil. Türkiye için başarı değil. Aramızda çok fark var, bu farkı da sahada gösteriyorsunuz. Burada Türk Milli Takımı 1-0 öne geçtikten sonra, burayı 3 puanla kapamalıdır.”

“DAHA ÇOK MÜCADELE…”

“Sadece gol yemek değil. Oyunu daha takım gibi, daha benim istediğim gibi, mesela zaman zaman müthiş bir oyun var. Bunu yüksek dakikalara yaymak zorundayız. Maalesef, seçim benim olduğu için ben hatalıyım. Daha çok mücadele, daha çok takım olmak bizi başarıya götürür.”

Terim, basın toplantısında ise şunları söyledi

“ÇAREYİ BENİM BULMAM LAZIM”

“Ben aynı zamanda futbol direktörüyüm, sonuç olarak çareyi de benim bulmam lazım. Hakikaten bu gece bir başlangıç yapabilirdik. Latvia ile burada berabere kalmanın bir özrü yok, ancak bu kadar pozisyona giriyoruz, atamıyoruz da demek istemiyorum artık. Konuşmadan ziyade eylem zamanı, ama olmuyor, olması lazım. İnşallah daha güçlü, daha istediğini alabilen bir takım ortaya koyarız. Ama manzaradan memnun olmadığım çok açık”

“BELKİ BAZI ŞEYLERDEN VAZGEÇECEĞİZ”

“Bir takım şeylerimiz eksik. Daha futbolu düşünen bir yaklaşım olması lazım. Ben oyuncularıma burada toz kondurmayacağım. Ben seçtim, ben 11’i kurdum, dolayısıyla ben hatalıyım. Bir takıma, kaybettiği anda da, kazandığı anda da, doğruları söylemeliyiz. Bir şeylerimiz eksik, görülüyor. Gönül isterdi ki, kazanalım da söyleyelim, ama… Dünyaları yenmişiz gerektiği zaman buralarda. Puan almamız gerektiği zaman da 3 puan almışız. Biraz belki bazı şeylerden vazgeçeceğiz ama, gereğini yapmamız lazım.”

SEYİRCİ İLGİSİ OLMAMASI İLE İLGİLİ…

“Milli takım maçı olduğu zaman aktivite ile seyirci gelmez. Muhakkak ki milli takımın da başarılı olması lazım, ama başarılı olduğumuz zaman da seyircimizi zorla çağırıyoruz. Herkesin kulübüne saygı duyuyorum, hiç itirazımız yok ama biz Malta ile oynarken 80 bin kişi ile oynamış bir takımın devamıyız. Milli takım başka bir duygudur, başka bir seviyedir. Hepimiz için önem arz eden bir duygudur. Seyirci çağırmak için aktivite enteresan. Bu zorla olmaz, içinden gelecek herkesin. Bu benim ülkem, bu benim takımım… Bunu tesis etmek için çalışıyoruz. Onları tabii oraya çekecek bir sonuç olmalı ama, her şeye rağmen bu ülkenin takımı bu. Bu forma, bu ülkenin en önemli forması, bu bayrak, bu yıldız-ay, bu ülkenin en önemli simgesidir. Teşvik gerekmemeli”

“EN KISA ZAMANDA GÖSTERMEK İSTERİZ”

Terim bir gazetecinin “Ben 5 senedir gazeteciyim, turnuva görmedim. 2016’yı görebilecek miyiz?” sorusuna, “Sen yine şanslısın 5 senedir görmüyorsun, ülke 70 sene görmemişti biz ilk gittiğimizde. Sen yine şanslısın. İlk fırsatta sana da göstermek için uğraşıyoruz. Sizin üzülmenizi ben hiç istemem. Dediğim gibi yine şanslısın sen” şeklinde cevap verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir