TENİSTE YENİ MARKA MANİSA ANADOLU LİSESİ

17 Kasım 2016 Perşembe, 17:09

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / 45HABER.COM

Manisa Anadolu Lisesi Tenis Takımı yeni kurulmasına rağmen kortlarda esmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Sporları Kort Tenisi İl Birinciliği’nde 5 aylık çalışma sonrası tüm rakiplerini mağlup ederek il şampiyonu olan Manisa Lisesi Tenis Takımı, çalışmalarını okul bahçesine yapılan iki kortta sürdürüyor. Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Çakır önderliğinde çalışan kız ve erkek sporcular, 4 ve 6 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek il birinciliğinde boy gösterecek.

dsc_0041

“ESKİ MEZUNLAR MUTLU OLUYOR”

Osman Çakır yaptığı açıklamada, “Geçen sene kurulan bir takımız. Kısa sürede ilk başarımızı kazanmak bizi daha da ateşledi. Geçtiğimiz yıl 5 aylık çalışmayla erkek takımımız il birincisi oldu. Şimdi ki hedefimiz bu yıl Aralık ayında yapılacak olan İl birinciliğinde erkek ve kız takımlarımızla şampiyon olmak. Spor Toto, Şehzadeler Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Şehzadeler Kaymakamlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla okulumuzun bahçesine yapılan kortlar çocuklarımızın tenise olan ilgisini arttırdı. Emeği geçenlere bir kez daha okulumuz adına teşekkür ediyorum. Manisa Lisesi eski mezunları okula geldiklerinde kortları görünce mutlu oluyorlar. Hedefimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak” dedi.

dsc_0036

“İLGİ ARTIYOR”

İrem Karakaş, Aslı Günezar, Nurgül Aslan, Ülfet İmam, Melise Bozkaplan, Kübra Karkaş, Başak Uysalman, Emre Can Çalışkan, Volkan Dündar, Hüseyin Genç ve Bahri Kılıç’tan oluşan Manisa Anadolu Lisesi Tenis Takımı’nda sayı her geçen gün artıyor. Erkek ve bayan öğrencilerin ilgisinden memnun olduklarını ifade eden Çakır, “Öğretmenler Günü’nde öğrencilerimiz ile öğretmenlerimizin katılacağı bir etkinlik düzenleyeceğiz. Manisa’da tenis sporuna ilgi artıyor. Kortların çoğalması gerekiyor. Manisa Lisesi, Celal Bayar Üniversitesi ve İmam Hatip Lisesi bahçesinde kortlar mevcut. 10 yıl önce görev yaptığım Karaağaçlı’ya bir kort kazandırmıştık. Hatta ortaokul takımı şampiyon olmuştu. Hala orda oynayan öğrencilerimiz var. Tenis sporunun yaygınlaşması için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir