Teknik Direktör Taner Taşkın takımdan ayrılan futbolculara sert çıkıştı

21 Ocak 2018 Pazar, 22:17

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, dün oynanan ve 3-0 kaybedilen Çaykur Rizespor maçı sonrasında takımla yollarını ayıran futbolculara yüklendi. Taşkın, “Bu arkadaşlar camianın maddi sıkıntısını fırsat bilerek bıraktılar. Bana göre bu takıma ihanet etmişlerdir. Bu takımdan ciddi paralar da almışlardır. Ben hepsinin ne aldıklarına baktım. Maalesef ufak tefek paralar için takımı yarı yolda bıraktılar” dedi.

Göreve bu hafta başladığını belirterek sözlerine başlayan G.Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Takımın başında 2 antrenman yapabildik. Bir antrenmanda da oyuncuların boykotu oldu. Maalesef çok fazla çalışma fırsatı bulamadık. Sıkıntılı günler yaşayan Manisaspor’a geldik. Burada bizimle beraber mücadele içerisinde olan oyuncu kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bir şekilde onların da bırakma hakkı vardı ama bırakmadılar. Eksik oyuncularımız vardı. Ligde ve kupada daha önce oynayan 9 futbolcu başka takımlara transfer oldu. Burada eksi 9 puanın vermiş olduğu etki mutlaka üzerlerinde vardı. Oyuncu kalitesi anlamında gerçekten kıymetli oyuncular vardı. Eğer onlar aramızda olabilseydi biz şu anda kümede kalma adına çok daha iyi bir mücadele sergileyebilirdik. Maalesef oyuncular bu şansı bize vermediler. Burada duruş gösterdiklerini söylediler. Fakat burada kocaman bir camia var. Manisa önemli bir kenttir. Bu şehrin markası da Manisaspor’dur. Bu şehir, burada kalıp sonuna kadar mücadele edeni de unutmaz, kendilerini yarı yolda bırakanı da unutmaz. O yüzden onlara buradan sitemlerimi iletmek istiyorum. Bizleri yalnız bıraktılar” dedi.

“  O DAKİKAYA KADAR İYİ MÜCADELE ETTİK”

Maçı değerlendiren Taşkın, eksik kadroyla 70 dakika tamamen deplasman takımları gibi kontratakla oynadıklarını belirterek, “O dakikaya kadar iyi mücadele ettik. Ama arada belirgin bir kalite farkı var. Oyunda olan ve daha sonra giren oyuncular hep tecrübeli isimler. Maalesef golü yeyince de arkasından diğer goller geldi. Dediğim gibi bizimle maça çıkan oyuncu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rizespor’a da şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum” diye konuştu.

“ BİZ İŞİN SONUNU GETİRDİK DE BIRAKTIK”

2.Lig’de Manisaspor’u şampiyon yaparak TFF 1. Lig’e çıkarttıklarını hatırlatan Taşkın, sözlerinin sonunda ise,  “Biz bu takımı şampiyon yaparak lige çıkardık. Hocaları bendim. Biz de kendimizce o zamanlar bir duruş göstererek bıraktık. Fakat biz işin sonunu getirdik de bıraktık. Ancak bu arkadaşlar camianın maddi sıkıntısını fırsat bilerek bıraktılar. Bana göre bu takıma ihanet etmişlerdir. Bu takımdan ciddi paralar da almışlardır. Ben hepsinin ne aldıklarına baktım. Maalesef ufak tefek paralar için takımı yarı yolda bıraktılar. Şurada 3 buçuk 4 aylık gibi bir süre var. Kişilere olan sıkıntınızdan dolayı takımı bırakamayacaklarını onlara iletmiştim ancak maalesef kimse dinlemedi. Benim takımın üzerinde bir emeğim yok. Yeni geldim. Bunlar bırakıp gittiler. Antrenman yapmazsanız, taktik çalışmazsanız en fazla bunu yapabilirsiniz. Bugün Rize değil de belki daha orta sıralarda oynayan bir takımla karşılaşsaydık bir puanla kapatabilirdik. Bugün gücümüz yetmedi.”diye konuştu.

–Şenol ÖZEKER-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir