Teknik Direktör Taner Taşkın çarpıcı açıklamalarda bulundu!

17 Ocak 2018 Çarşamba, 21:24

Teknik Direktör Fatih Tekke ile yolların ayrılmasının ardından Manisaspor’da göreve başlayan Teknik Direktör Taner Taşkın dün yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Taşkın, “Şuanda kurtarma umudu olan bir takım var. Hastamız ağrı bir hasta. Ama ölmedi hala. Biz son nefese kadar bu hasta ile birlikte mücadele edeceğiz. Eğer bu hasta vefat ederse de cenazesini kaldırmak bize düşer” dedi.

Manisaspor ’da  yeniden dümene geçen Teknik Direktör  Taner Taşkın zorlu bir süreçte göreve geldiğini ve sonuna kadar savaşacağını  ssöyledi. . Taşkın; “İlk geldiğim dönemde zor bir zamandı. Şimdi de zor bir dönemde takımın başına geçtim. İnşallah ekibimle beraber, şehirden de destek alırsak var olma savaşında sonuna kadar mücadele edeceğimizin sözünü veriyorum. Takımımız da baya eksik oyuncular var. Bugün Mikic ve Perovic ile konuştum. Antrenmana çıkmadılar. Mustafa Sevgi ve Berkay ile de konuştum. Birkaç güne kadar bir netice alacağımızı düşünüyorum. En azından bu isimlerden bir ikisini ikna edebilirsek elimizde takım iskeleti olacak. Bakaki be Billal Sebaihi ile de konuştum. Onlarda sıkıntı yok. Çok duyarlı yaklaştılar. Şuanda elimizde genç oyuncular ile 16-17 tane isim var. Çaykur Rizespor maçına kadar elimizde derli toplu bir ilk on bir ve kenarda bizi temsil edecek isimler olacak” dedi.

“BURASI MANİSASPOR DEĞİL BAŞKA BİR TAKIM OLSAYDI GELMEZDİM”

Manisaspor’un kendisi için baba ocağı olduğunu ifade eden Taner Taşkın; “Dediğim gibi zor bir süreç kolay değil. Buraya gelirken bende çok düşündüm. Burası Manisaspor değil başka bir takım olsaydı gelmezdim. Manisaspor bizim inanılmaz bir sevdamız, baba ocağımız. Dışarıdan insanların ne düşündüğünü çok fazla bilmiyorum ve ilgilenmiyorum. Zaman zaman sosyal medyada yazıyorlar çiziyorlar. Biz bütün ümidimiz ve inancımızla bu takımı yaşatabilir miyiz? Bunu derdindeyiz. Allah inşallah hiçbirimizi utandırmaz” dedi

“NE MUSTAFA SEVGİ’Yİ NE DE BERKAY’I BIRAKMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Takım içinde yaşanan sıkıntılar ve ayrılması gündemde olan oyuncular ile ilgili gelen soruyu cevaplayan Taner Taşkın; “Hikmet ile ilgili bir sıkıntı yok. Ligin ikinci yarısında bizimle olacak. Berkay ve Mustafa Sevgi’de bir karalılık var. Neticesinde iki isimde buranın oyuncusu. Onların gitme hakkı yok bildiğim kadarıyla. O yüzden ne Mustafa Sevgi’yi ne de Berkay’ı bırakmayı düşünmüyoruz” dedi.

“ÖRGÜTLENMİŞ BİR ORTAM VAR”

Sözlerine devam eden Taner Taşkın;  “Bir de madalyonun şu yüzü var. Şampiyon olduğumuz senede sezon başından itibaren peşinatını alamayan birçok oyuncu vardı. Maalesef şuan Manisaspor’da çok garip bir olay var. Herkes örgütlenmiş durumda. Bu durumdan rahatsız oldum. Ama bu durumu yavaş yavaş toparlayacağız. Bütün takımlarda sıkıntılar var. Bir de bu sene Manisaspor’da alınmış ödemeler var. Ben ödemelere baktım ciddi ödemeler alınmış. Bu durumda takımı yarı yolda bırakmak bu oyunculara yakışmaz. Bugün yaptığım toplantıda oyuncularıma bu düşüncelerimi ifade ettim. Neticesinden işin sonunu getirsinler sezon sonu istedikleri yere gidebilirler. Ama şuanda yarı yolda bırakmak çok doğru değil” dedi.

“ALTINORDU ETİK DAVRANMIYOR”

Berkay’ın Altınordu kulübü ile temasta olduğunu söyleyen Taner Taşkın; “ Özellikle Altınordu kulübü Berkay’da ısrarcı. Altınordu’nun da bu tavrı etik değil. Çünkü burada sıkıntılı bir kulüp var ve bu kulüpten oyuncu kopartmak doğru bir şey değil. Bunu birkaç kulüp daha yapıyor. Eğer ki dışarda olan bu oyuncularımız döndürebilirsek elimizde ciddi bir iskelet olacak” dedi

“HASTAMIZ AĞIR BİR HASTA”

Manisaspor’un şuanda bulunduğu durumu ağır bir hastaya benzeten Taner Taşkın; “Şuanda kurtarma umudu olan bir takım var. Hastamız ağrı bir hasta. Ama ölmedi hala. Biz son nefese kadar bu hasta ile birlikte mücadele edeceğiz. Eğer bu hasta vefat ederse de cenazesini kaldırmak bize düşer. Bunu da memleket çocuğu olarak aslan gibi yaparız. Hiçbir şeyden de korkumuz yok. Pazar günü sahaya aslanlar gibi çıkıp mücadelemizi vereceğiz. Takımımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

“GEMİYİ ÖNCE FARELER TERK EDER”

Sözlerine devam den Taner Taşkın; “Dışarıda olan oyunculardan Mustafa Sevgi, Berkay, Mikic, Perovic gibi isimleri döndürürsek işin şekil değişir. Bu çocuklara da suç bulmuyorum. Muhakkak sorunlar yaşamışlardır.  Ama takıma dönüp bu işin sonunu getirmeleri lazım. Burada hiçbir ödeme alınmamış gibi bir durum yok. Ama bu şartlarda daha evvel biz şampiyon olduk. Sezon boyu sadece prim alarak maça çıktık. Ne peşinat ne de maç başımızı aldık. Şimdi ben bu kadar para aldım hadi başka kulübe kaçayım sevdası hiç kimseye yakışmaz. Kendilerine de ifade ettim gemiyi önce fareler terk eder. Olgun oyuncuların bunları yapmaması gerekiyor” dedi.

“YARI YOLDA BIRAKMAK ADAMLIĞA SIĞMAZ”

İsmail Haktan ile de ilgili konuşan Taner Taşkın; “İsmail Haktan’da da ayrılık süreci var. Burada psikolojisinin bozulduğu biliniyor. İyi bir çocuk olduğu söyleniyor. Ben kendisi ile çalışmadım. Yine aynı noktaya geliyorum bu 5 isim takımda olsa Manisaspor daha kıymetli hale gelir.  Olmazsa da dövünecek halimiz yok. Başımızın çaresine bakacağız. 16-17 tane oyuncumuz var ve sezon sonuna kadar kanımızın son damlasına kadar savaşırız. Umut ediyorum ki, bu süreçte olumlu gelişmeler olacaktır. Çünkü bizim tüm oyuncularımıza ihtiyacımız var. Yarı yolda bırakmak adamlığa sığmaz” dedi

“KENDİLERİNE YAKIŞANI YAPSINLAR”

Son olarak Manisaspor’dan ayrılmayı düşünen futbolculara bir kez daha seslenen Taner Taşkın; “Şimdi fazlada konuyu detaylandırmak istemiyorum ama bizden giden Erman Bulucu ile konuştum. Bana ‘Manisaspor’un Allah’ı var hocam ligin ilk yarısı Elazığspor’dan sadece 35 BİN TL para aldım’ dedi. Burada ki tablo daha iyi bir tablo. Ciddi paralar alınmış. Yönetiminde vecibelerini yerine getiremediği doğru. Ama bu işte biraz sabır edeceksin. Bu kulüp var olursa alacaklar tahsil edilir. Bu kulüp var olmazsa alacaklar tahsil edilemez. Gençler maalesef bazen aceleci davranıp düşünemiyorlar. Biz her zaman hoca olarak şunu söylüyoruz; ‘Gençler düşünebilse, yaşlılar yapabilse’. Tekrardan söylüyorum bu oyuncularımız takımlarına dönsünler. Biz önemli bir savaşın içine girdik. Burada kendilerini yanımızda görmek istiyoruz. Kendilerine yakışan budur” diyerek sözlerine son verdi.

 

-Şenol ÖZEKER-

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir