Teknik Direktör Fatih Tekke’den farklı mağlup oldukları Beşiktaş maçının açıklaması

01 Aralık 2017 Cuma, 18:36

Manisaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke dün  düzenlediği haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulundu.  Tekke, “ Beşiktaş maçı ile ilgili söyleyeceğim tek şey unutmamız gereken bir maç. 3 gündür oyuncularımla konuşuyorum. Bu maçı unutturmamız gerek. Unutturmamız gereken duygu ile hareket edip Erzurumspor maçına çıkmalıyız. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen takım olma duygusu ile hareket etmeliyiz. Bunu başardığımız anlar oldu. Başaramadığımız anlar oldu. Bu gel gitlerin olması da gayet normaldir. Dediğim gibi Beşiktaş maçı ile konuşmamız gereken tek şey unutmamız ve unutturmamız gerekiyor. Oyuncularım bunun bilincinde. Şimdi esas yerimiz olan lige dönüyoruz. Çok önemli bir maç oynayacağız. Son iki haftada kazanan bir takımız. Kupa kazasını bir kenara bırakıp Erzurumspor maçını düşünüyoruz. Eksiklerimiz çok. Cezalımız var sakatlarımız var.  Bunların hiç birisine şuana kadar sığınmadık. Duygumuz ile oynarsak kazacağımızı düşünüyorum. Benim göreve gelmemden sonra 6 tane önemli maç oynadık. Erzurumspor maçı bunların 7’incisi olacak. Çok kaliteli bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Ama taktik disipline uyup duygumuz ile oynarsak bu maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

“ BİZDE ONLARA İNANIYORUZ”

Teknik Direktör Fatih Tekke sözlerinin devamında , “ Benim hayat hikayemde hep gerçekler oldu. Eğer samimiyet, adalet ve merhameti takıma hissettirirseniz kazanma duygumuz sahaya yansıyor. Oyuncularımızın bize inanmaları bizim bu ligde tutan etken olacak. Çünkü bizde onlara inanıyoruz. Yanılmıyorsam sadece biz ve oyuncularımız inanıyor bu duruma. Yaşadığımız zorlukların çoğu bilinmiyor. Bir çok şey yaşıyoruz. Çoğu üstün körü kamuoyuna yansıyor.  Bu camia için elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışıyoruz. Ben ve oyuncularım bu yüzden buradalar. Gerçek olan budur.Biz kazanma duygusunu diri tutmalıyız. En son yaşadığımız travmanın benim açımdan olumlu tarafı bazen yaşanan yenilgiler büyümenizi sağlayabilir. Biz şuana kadar bir çok şeyi gösterdik. Göstermeye de devam etmek zorundayız. Yaşadığımız bunca zorluklara rağmen oyuncularım içinde bütünlüğümüz var. Hiç biri ile sorunum yok. Dolasıyla bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

“ BU FUTBOLUN GERÇEĞİ”

Teknik Direktör Fatih Tekke 9-0 farklı mağlup oldukları Beşiktaş maçıyla ilgili olarak ise, “  9’da atılır, 10’da atılır. Bu futbolun gerçeğidir. Eğer ki oyununu kesip dursaydı Beşiktaş esas saygısızlık bu olurdu. Futbolcularım duygusuz oynadıkları zaman ne hale geldiklerini görmüş oldular. Az önce dediğim gibi duyguyu diri tutmak için bu tip mağlubiyetler bize fayda sağlayacaktır. Bu sonucun bir karşılığı olacaktır. Biz de bunu Erzurumspor maçında göstermek istiyoruz. Maç 9-4’de bitebilirdi 12-0’da bitebilirdi. Benim anlatmak istediği şey oyuncularım duygusuz sahada olursa bu sonuç ortaya çıkar. Futbolun gerçeğine uygun duygu ile oynamak zorundayız. Şunu da net söyleyeyim 9-0’lık mağlubiyetin sorumlusu benim. Ama şuan bizim bunu konuşmamız gerekmiyor. Şuan bizim ihtiyacımız olan şey birliktelik. Bunu gayet iyi götürüyoruz ve ligde yakaladığımız çıkışın devamını sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

“ RAHAT  OLMAYACAĞIZ”

Fatih Tekke sözlerinin devamında ise, “ Biz rahat olmayacağız. Her maçımız zor geçecek. Eğer rahat olursak Beşiktaş maçı gibi olur. Kendimizi tanımlayarak pozisyonumuzu göre konum alarak sahada sonuna kadar mücadele edeceğiz.  Alt yapıdan takviyelerimize devam etmek istiyoruz. Bu bağlamda Berk’i aramıza kattık. Geleceği olan bir oyuncu. Emrullah’la ilgili olarak da kaleci sonuçta gol yiyecektir. Beşiktaş maçında iyi bir performans sergilemedi. Ama bu mağlubiyet Emrullah’a yazılamaz. Çünkü Beşiktaş maçında hiç beklemediğimiz bir performans sergiledik. 7-0 iken iki bekimizde hücuma çıkıyordu. Ben değil biz olmalıyız. Burada ben dersek olmaz. Biz demek zorundayız. Emrullah demeyeceğiz Fatih demeyeceğiz, Manisaspor diyeceğiz. Zaten biz olarak sahada olursak herkes hak ediği değeri alacaktır. Dolasıyla Emrullah bizim için değerli bir oyuncudur. Sonuç olarak biz diyeceğiz böyle demeliyiz” diyerek sözlerine son noktayı koydu.

 

–Şenol ÖZEKER-

 

 

 

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..