TAŞTİMUR: BU RESMİN İÇİNDE OLDUĞUM İÇİN UTANIYORUM

21 Mayıs 2014 Çarşamba, 10:14

TB2L Play-Off Çeyrek Final üçüncü maçında Vestel’i deplasmanda 68-56 yenerek adını yarı finale yazdıran Aydem Pamukkale Üniversitesi’nde Baş Antrenör Gökhan Taştimur, tur atlamalarına rağmen yaşanan kaos nedeniyle mutlu olamadığını açıkladı.

Deneyimli teknik adam, sakat olan Kenny Adeleke’nin yanı sıra maç sabahı kadro dışı bırakılan Alex Gordon ve Enver Ekmen ile ilgili olarak Manisa ekibinin yönetiminden bir açıklama beklediğini söyledi. Taştimur maç sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Bugün normal şartlarda kazansaydık, hiçbir şekilde yorum yapmayacaktım ama Manisa’da olağanüstü bir durum gerçekleşti. Şunu kabul edebilirim; uzun oyuncuları (Andrew Kehinde Adeleke) zaten sakatmış ve üç gündür kulübü perişan ediyormuş. Diğer kısa oyuncu (Alex Gordon) da bugün sabah Enver Ekmen’le birlikte kadro dışı bırakılmış. Diğer 1-2 genç oyuncu da Gençler Türkiye Şampiyonası’nda oldukları için dehşet verici bir ortamla karşılaştık. Açıkcası böyle bir resmin içinde olduğum için bir basketbol antrenörü olarak utanıyorum. Çünkü inanılmaz bir şey bu. Basketbolumuzun bu seviyeye geldiği günümüzde yeni organizasyonlar üretilir ve yeni kulüpler bu organizasyonlara katılacakken, hiçbir şekilde buna anlam veremiyorum. Vestel kulübünün bugün sonuçta bir oyuncuya endeksli olması mümkün değil ama diğer takım arkadaşlarının da psikolojik durumunu da düşünebiliyorum. Böyle bir kadro dışı bırakma kararının ardından diğer takım arkadaşlarının ruh halinin nasıl olacağını tahmin etmek hiç de zor değil.  Kaldı ki bu durumdan kendi takımımdan olumsuz yönde etkilendi. Bu nedenle çok kötü bir basketbol oynadılar. Oysa bu karşılaşmaya gerek fiziksel, gerekse de mental olarak çok iyi hazırlanmışlardı. Bu duruma doğal olarak onlar gibi ben de çok üzüldüm.

Umarım Vestel ve benzeri kulüpler bir daha basketbol dünyasına giremezler ve hiçbir şekilde Türk Basketbolu ile bu denli dalga geçmezler. Ümit ederim, bu kararın neden aldıklarını ve yaptıklarını da önümüzdeki dönemde birileri ortaya çıkartır ve açıklar. Eğer mali bir problemse ve bundan dolayı lige çıkma hedefinden vazgeçmişlerse bu tip kararlar pay-off çeyrek final veya lige çıkma aşamasında düşünülmemelidir. Gerçekten çok yazık ve günah bu takımdaki oyunculara. Son derece üzgünüm.  Hayatımda ilk defa tur atlamaktan dolayı mutlu olamıyorum. Ben bundan önce alnınım teriyle maçları kazanarak, takımlarımı en iyi şekilde çalıştırdım ve lige terfi etmelerini sağladım. Bugünü yaşanmamış bir gün olarak kabul ediyorum. Son derece üzgünüm. Bunun tek bir sebebi var: ”Vestel’de en az 10-15 yıldır basketbol oynayan 8 tane pırıl pırıl oyuncu mağdur durumda kalmıştır. Bunlara yabancı oyuncuları da ekleyebilirim. Bunun alacak, verecek veya maddi hiçbir mazereti olamaz. Bu hesaplar daha sonra yapılır ve kesinlikle bu aşamada olmaz. Bu durumdan son derece utanç duyuyorum. Spor ahlakına karşı yapılan bu hareket ile ilgili olarak umarım Vestel kurumundan birileri basketbol kamuoyunun merak ettiği konuları aydınlatır. Açıkcası ben kendilerinden net bir açıklama bekliyorum. Ben hala şoktayım.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir