Taşkın: Cengiz Ergün gerçek bir Manisasporludur

26 Kasım 2015 Perşembe, 12:06

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisaspor’a uzattığı zeytin dalına Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın’ın cevap geldi. Cengiz Ergün’ün takımını takdir etmesinden dolayı memnun olduğunu belirten Taşkın, “Hayata en güzel şey yaptığın işin karşılığını alabilmek. Bu başarıdaki en büyük pay hatta aslan payı oyuncularımındır. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız cengiz Ergün de büyüklük göstermiş. Sezon başı söylemleri farklıydı. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Cengiz Ergün de gerçek bir Manisasporludur. O da sergilediğimiz bu mücadeleyi herkes gibi takdir ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizi takdir etmesi bizi memnun ediyor.” diye konuştu.

“MANİSA’YA KÜSLÜK YAKIŞMIYOR”

Manisa’da her platformda küslüklerin sona ermesini dileye Taşkın, “Belki yönetimsel olarak kendi aralarında bazı problemler oldu. Ama şunu biliyorum; biz hepimiz Manisalıyız. Eski dost asla düşman olmaz. Manisa’nın içerisinde kimsenin kimseyle düşmanlık yapma gibi bir durumu olamaz. Çünkü Manisa küçük bir yer. Herkes birbirini gördü mü, selam verir, merhabasını eksik etmez. Manisa’nın büyükleri de inşallah kendi aralarındaki sorunları çözerler. Manisaspor’a destek versin veya vermesin çok önemi değil. Benim istediğim insanlar birbirlerini sevsinler. İnsanlar birbirlerinin yaptığı işe destek versinler. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize destek vermesi önemli değil. Sadece bizleri sevmesi, bizi takdir etmesi bile yeterli. Çünkü Manisalılara küslük yakışmıyor. Bu başarıya herkes ortak olsun istiyorum. Başka Manisaspor yok.” dedi.

“TARIK ALMIŞ HERKESE ÖRNEK OLMALI”

Mesela Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, Ankaragüc deplasmanına geldi. Galibiyet coşkusunu bizimle soyunma odasında paylaştı. Bize moral verdi. Bize maddi manevi destek verdi. Yani bunlar güzel şeyler. Manisa’nın önde gelenleri, mevki makam sahiplerinin Manisaspor’a sahip çıkması çok çok önemli. Sadece Ömer Faruk Çelik başkanımız değil, Mehmet Çerçi başkanımızın da destekleri oldu. Aynı şekilde Cengiz Ergün başkanımızın da büyük katlıkları oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Manisaspor’da çok büyük emekleri olan Tarık Almış’a da geçmiş olsun diliyorum. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Tarık Almış’ın zamanında Manisaspor’a kazandırdığı tesis bile çok önemli. Burada birçok takımda olmayan modern bir tesis var. Bu tesis ve Tarık Almış herkese örnek olmalı. Kendisine de bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir