TARZAN, ORDU MAÇINA ODAKLANDI

07 Kasım 2014 Cuma, 12:20

PTT 1. Lig ekiplerinden Manisaspor’un kulüp başkanı Abdullah Mergen, Orduspor karşısında galip gelerek ligde yeni bir sayfa açmak istediklerini söyledi. Kupada gruplara kalarak takımın üzerindeki baskının biraz kalktığını söyleyen Mergen, “Ligde de artık kazanmak zorundayız” dedi.

ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

Türkiye Kupası’nda gruplara yükselerek morallenen Manisaspor’da Başkan Abdullah Mergen, Pazar günü sahalarında oynayacakları Orduspor maçını kazanmak zorunda olduklarını söyledi. Mergen, yaptığı açıklamada, Orduspor ile hafta sonu kendi sahalarında karşılaşacaklarını ve kendilerini çok zorlu bir doksan dakikanın beklediğini anlattı. İlk 8 haftada ligde istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade eden Mergen, “İyi oynuyor, mücadele ediyoruz ancak sezon başından beri şanssızlıklar yakamızı bir türlü bırakmadı. Galibiyete hep bir adım uzaklıktaydık” dedi. Mergen, ligde yaşadıkları şanssızlığı hafta sonu kendi sahalarında konuk edecekleri Orduspor’u yenerek kıracaklarına inandıklarını dile getirerek, bu maçın kendileri için “dönüm noktası” olduğunu vurguladı.

Bu maçı kazanmak için üzerlerinde bir baskının oluştuğunu da ancak kupada gruplara kalarak bir nebze olsa da moral bulduklarını anlatan Mergen, “Orduspor’u yenerek bu baskıyı üzerimizden iyice atacağız. Orduspor karşılaşmasını bir dönüm maçı olarak görüyoruz. Rakibimizde ligde sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Rakibimizi yenerek ligde yeni bir sayfa açmak istiyoruz” diye konuştu. Mergen, bir galibiyet almaları halinde ligde daha başarılı sonuçlara imza atacaklarını dile getirerek, “Orduspor’u yenerek, ligde çıkış yakalayacağız. Galibiyetler serisi ile üst sıralara hızla tırmanışa geçeceğimize inanıyoruz. Bu takım bunu yapabilir” ifadesini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir