TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN BİRLİK BERABERLİK GECESİ

19 Şubat 2014 Çarşamba, 13:31

1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği “Büyük Manisaspor Buluşması” adıyla bir gece düzenledi. Gecede birlik beraberlik ve fair-play mesajları verildi. 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği,  Teras Restaurant’ta “Büyük Manisaspor Buluşması” adıyla bir gece düzenledi. Yılmaz Ünsal’ın sunuculuğunu yaptığı geceye TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, AK Parti Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel, AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi, CHP Şehzadeler Belediye Başkanı Adayı Semih Balaban, CHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Ali Arslan, Manisaspor Başkanı Emre Hasgör, asbaşkanlar Hakan Kadayıfçılar ve Mustafa Pekçetin, yönetim kurulu üyeleri Bilge Balcı, Gencay Esendağ, Hasan Kaçire,  teknik direktör Kemal Özdeş, genel müdür Alparslan Kaya, eski başkanlardan Tarık Almış, futbolcular Volkan Babacan, Hikmet Balioğlu, Murat Gürbüzerol, 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı ve yönetim kurulu, dernek üyeleri ve taraftarlar katıldı.

“Hayata siyah-beyaz bakanları sevindireceğiz”

Başkan Emre Hasgör, gecede yaptığı konuşmada 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği’nin düzenlediği gecenin hayata siyah-beyaz bakan insanların bir araya geldiği güzel bir gece olduğunu belirterek, “İnşallah hayata siyah-beyaz bakan insanları sezon sonunda sevindireceğiz.” diye konuştu.

“Manisa’nın duyarsızlığına anlam veremiyorum”

Taraftarlar derneği olarak Manisaspor ile birlik ve beraberlik içinde olduklarını belirten 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı ise “Amacımız Manisaspor’un şehirle kenetlenmesine katkı sağlamak. Ama sağımıza bakıyoruz yüz kişi, solumuza bakıyoruz yüz kişi. Manisa’nın duyarsızlığına anlam veremiyorum. Bu konuda gezmediğimiz, adım atmadığımız yer kalmadı. Yılmadan bıkmadan tribünleri doldurana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Takımımıza süper lig yolunda başarılar diliyorum. Takımımızın Kahramanmaraş maçıyla ligde yukarı doğru yeniden bir ivme kazanacağına inanıyorum. Bu hafta herkes yanında bir kişiyi maça getirsin ve stadı dolduralım.” dedi.

“Tribünleri doldurmamız lazım”

TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, sözlerinin başında bu gecede daha fazla kalabalık coşku beklediğini ifade ederek, “Kahramanmaraş maçı İnşallah Manisaspor için fair-play adına bir dönüm maçı olsun. Taraftarlar derneği başkanımızın dediği gibi herkes yanında bir kişi değil iki kişi getirsin. Manisalılar eşini, kız arkadaşını getirsin. Tribünleri doldurmamız lazım.” dedi. Koşar, konuşmasının devamında 19 Mayıs Stadyumu’nun tribün köşelerinin kapatılması konusunda da açıklamalarda bulunarak şunları söyledi, “Tribün köşelerinin kapatılması için yapılan müracaatta ‘elde fırsat, dilde ruhsat var’ düşüncesi içerisindeyken, karşımıza gelen seyirci sayısı raporu nedeniyle raporu geri çekme durumunda kalıyorum. Manisa 350 bin nüfuslu, ilçeleriyle beraber de 1 milyon 400 bin nüfuslu bir il. Ama seyirciye bakıyoruz 3 bin 500 civarında cefakar insanlar. Bu böyle olmamalı. Manisa 3-4 yıldan bu yana TFF’de ve spor kamuoyunda çok farklı bir yerde. Gerek Akhisarspor’un süper ligde olması, gerek Manisaspor’un şampiyonluğa aday olması, Manisa’yı bir futbol şehri gibi gösteriyor.  Ama Pazartesi günleri TFF’de disiplin kurulana gelen raporları okuyan memurların benle karşılaşmaması için koridor değiştiriyorum. Tribünde söylenecek menfi lafların hepsi Manisaspor’un kasasından ceza olarak geriye gidiyor. Bu her kulüp için geçerli. Ben her kulübe bütün bakmak zorundayım ama Manisalıyım, buranın evladıyım. Yarın görevimiz bitince sizlerle beraber tribünde oturacağım.  Lütfen futbolda Türkiye’ye örnek olduğumuz gibi taraftarlarımızın fair-play konusundaki hassasiyet göstermeleriyle de Türkiye’ye örnek olalım.”

“Manisaspor’u Türkiye’ye örnek kulüp olarak gösterebiliriz”

Başkan Emre Hasgör ve yönetim kurulunu da tebrik eden Koşar, “Manisaspor Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu tam bir amatör ruhla hareket ediyorlar. Bu işi en iyi şekilde yürütüyorlar. Borçlarını ödeyerek denk bütçe giden Manisaspor’u Türkiye’ye örnek kulüp olarak gösterebiliriz.” dedi.

“Manisaspor’u tekrar süper ligde görmek istiyoruz”

AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi de 19 Mayıs Stadyumu tribünlerinin dolmaması ve bayanların özellikle küfür yüzünden maçlara gelmemesine dikkat çekerek “Futbolu ailece birlikte izlemek istiyorsak tribünlerden küfrü kaldıralım. Manisaspor’u tekrar süper ligde görmek istiyoruz. Manisaspor süper lig yolunda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“Manisaspor yönetimini tebrik ediyorum”

Eski başkanlardan Tarık Almış da her maça üzülerek gittiğini belirterek, “Manisaspor’a karşı büyük bir ilgisizlik var. Seyircimizin kötü tezahürat yapmasına da çok üzülüyorum. Çünkü bunu cezasını Manisaspor çekiyor. Manisaspor yönetimini tebrik ediyorum. Zor bir zamanda çok zor bir görevi başarıyla yürütüyorlar.” dedi.

“Manisaspor’un çağdaş bir tesise ihtiyacı var”

Gecede konuşma yapan diğer bir isim ise Teknik Direktör Kemal Özdeş oldu. Özdeş, böyle bir gecede Manisaspor’a gönül verenlerle beraber olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirterek, “Derneğimizin düzenlediği bu yemeğin desteğe ihtiyacımızın bulunduğu günlerde gerçekleştirilmesi çok güzel. Çünkü Tarzanların Manisaspor sevdası karşılıksız ve çıkarsız. Manisasporun yaşaması için yönetimsel olarak çok önemli çalışmalar yapılıyor. Ben ve futbolcularım da bu sezon istediğimiz hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimizi varabilmek için sonuna kadar da mücadele edeceğiz.” dedi. Gecede yer alan eski başkanlardan Tarık Almış’ın, Manisaspor’a tesis anlamında en önemli desteği vermiş bir isim olduğunu belirten Özdeş, “Yönetim kurulumuzun en büyük desteği tesisleşme konusunda olmalı. Manisaspor’da doğru bir yapılanma söz konusu. Manisaspor’un şimdiki aşamada ise çağdaş bir tesise ihtiyacı var. Altyapı tesisine, üst yapımızın daha doğru bir tesise ihtiyacımız var. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi partileri Manisaspor ile ilgili projeler sunmaya da davet ediyorum. Bütün kamuoyunu bu anlamda birleşmeye davet ediyorum. Bu bizim için gelecek için en önemli yatırım bu olacaktır. Çünkü Manisaspor Türkiye’nin tüm takımlar içerinde Türk futboluna en fazla oyuncu üreten kulübü. Bunu daha doğru şartlarda daha doğru bir tesisleşmeyle yapmak istiyoruz.  Bu birlik sağlanırsa esas amacımıza ulaşmış olacağız. Manisaspor nasıl olsa bir gün süper lige çıkıp o eski günlerine kavuşacaktır. Dilerim bu da 3 ay sonra gerçekleşsin.” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.