TANER TAŞKIN: SEN PARAYI MANİSASPOR’DA GÖRDÜN!

26 Aralık 2014 Cuma, 21:34

ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

Türkiye Kupası’nda Trabzonspor’a 9-0’lık tarihi bir skorla mağlup olan Manisaspor, gözünü Pazar günü Altınordu ile deplasmanda oynayacağı maça çevirdi. Yedek ve A2 takımından aldıkları oyuncularla Trabzon’da mücadele ettiklerini ifade eden Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Ersun Yanal’a da yaptğı açıklamalar nedeniyle ateş püskürdü.

“BU İŞİ ERSUN YANAL’A SORMAYACAĞIZ”

Taşkın, Trabzonspor karşında farklı bir skor beklediklerini ifade ederek, “Çünkü genç isimlerimizin fazla olduğu bir kadro ile mücadele ettik. 11 tane oyuncumuzu Manisa’da bıraktık. Ersun Yanal’ın maçtan sonra yaptığı açıklamalara kızdım. 5-0’dan sonra takımına pas yaptırabilirdi. Kendisi gol yemekten korkuyorlarsa sahaya çıkmayacaklardı gibi birşeyler söylemiş. Biz bu işi yaparken Ersun Yanal’a sormayacağız. Biz zaten onlardan korkmadığımızı nasıl bir takım götürdüğümüzle belli ettik. Biz orda maç kaybettik ama 5 tane genç oyuncuma Avni Aker’de futbol oynama şansı verdik. Onları vitrine çıkardık. Belki de gelecekte bu takımın formasını giyecekler.” dedi.

“GEREKTİĞİNDE 20 TANE ATACAKLAR”

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın maçtan sonra yaptığı açıklamaları ‘talihsizlik’ olarak yorumlayan Taşkın, “Biz iyi niyetli bir şeyler söyledik. Bizi neden 9-0 yendiler demedik. Gerektiğinde 20 tane atacaklar. Ancak bazı şeyler etik gelişmedi. 19 yaşında bir çocuk var kalede ve maçtan sonra hüngür hüngür ağladı. Maçı kaybettiğimize çok fazla üzülmedim. Trabzon’a giderken farklı bir mağlubiyet alabileceğimizi tahmin edebiliyordum. Genç isimlerin üzerinde böyle bir yıkım olması beni üzdü. İnsan maçtan önce esame listesine bakar, kimler oynuyor kimler oynamıyor. Ona göre bir takım çıkartabilirdi” diye konuştu.

“ONDA O VEFA  O DUYGU HİÇ KALMAMIŞ”

Trabzonspor’un kendilerini yenecek güce sahip olduklarını bildiklerini söyleyen Taner Taşkın, Ersun Yanal’a gönderme yaparak, “Bize zamanında şunu öğrettiler. Ersun Yanal’a şunu söylemek isterim. Bize mazlumu fazla ezmememiz gerektiğini öğrettiler. Bize ölünün üzerinde fazla debelenmemiz gerektiğini öğrettiler. Onda o vefa o duygu hiç kalmamış. Tamamen beyni de motorlaşmış. Ben kendisine sormayacağım bu mesleği yapıp yapmayacağımı. Oda şunu unutmasın Manisaspor’un en iyi zamanında Kayserispor gibi sıradan bir takımdan 7 gol yemiş Ersun Yanal’ın açıklamasıdır bu. Holoskolu, Burak Yılmazlı, Ardalı, Zelenkalı, Caner Erkinli süper bir kadroyla ligde 7 gol yemiş Ersun Yanal’ın açıklamasıdır bu” şeklinde konuştu.

“ONUN KARŞISINA ÇOLUK ÇOCUKLA ÇIKTIM”

Kaleci Murat’ın maçtan sonra hüngür hüngür ağlamasının kendisini mağlubiyetten daha fazla üzdüğünü ifade eden Taşkın, “Ben onun karşısına çoluk çocukla çıktım. Murat’ın ağlamasını görünce dayanamadım benimde gözümden yaş geldi. Zaten maçı çevirme şansımız kalmamış 9’u atmış 10’u arıyorsun. Bu neyin kini, bu neyin hırsı” dedi.

“HERKES GEÇMİŞİNİ UNUTMUŞ”

Manisaspor olarak Ersun Yanal’dan Trabzon’da misafirperverlik beklediklerini ancak göremediklerini anlatan Taner Taşkın, “Ersun Yanal olmasında Manisaspor’un da büyük katkısı vardır. Burada zamanında dünyalar kadar para kazanmış bir adam. Manisaspor oraya gelmiş insan bir otele gelir, ne bileyim çiçek gönderir. Hoşgeldiniz ziyareti yapar. Ersun Yanal için Manisaspor sıradan bir takım değil. Kimsede vefa duygusu kalmamış. Herkes geçmişini unutmuş. Maçtan sonra klasik bir Ersun Yanal açıklaması duyduk. Yine Ersun Yanal vurdum duymazlığı ve vefasızlık” diye konuştu.

“ONURSUZCA DAVRANILMASI AYIPTIR”

Trabzonspor karşına 6-7 altyapı destekli isimle çıktıklarını hatırlatan Taşkın, “Mağlubiyetten de hiçbir utanç duymuyorum. Ayıp bir şey değil. Onursuzca davranılması ayıptır. Biz Ersun Yanal’dan şöyle bir açıklama beklerdik, ‘Olabilir. Bende oyuncularıma durun gol atmayın demeyi yakıştıramadım. Sonuca bende biraz üzüldüm. Genç isimler, onlar için yıkım oldu. Manisaspor’a ligde başarılar dilerim.’ Bu kadar demesi bile bizim gönlümüzü alırdı. Sen Manisaspor’a geldiğinde parayı gördün. 13 maç üst üste maç kazanamamış bir Ersun Yanalsın Manisaspor’da. Senin sonra buradan nasıl gittiğini herkes çok iyi biliyor” dedi.

“EN GÜZEL CEVABI SAHADA VERECEĞİZ”

1 Ocak 2015 tarihinde Manisa’da oynayacakları rövanş maçında en güzel cevabı vereceklerini ifade eden Taner Taşkın, “Bu kupanın ikinci randevusu da var. O maçta Manisalılarda bizleri yalnız bırakmayacaktır. En güzel cevabı kendisine sahada vereceğiz. Trabzonspor’a rövanşta bir sürprizimiz olabilir” şeklinde konuştu.

“FEDERASYONDA HATALI”

Türkiye Kupası’nda ki maç tarihlerinde de orantısızlık olduğuna değinen Taner Taşkın, “Trabzon’a karşı böyle kadrola çıkmamızın sebeplerinden biride Federasyonun yanlış plan programından kaynaklandı. Ligdeki rakibimiz Altınordu, Salı günü kupa maçını oynarken, biz Perşembe akşamı maç yapıyoruz. Ben Trabzon karşısına as kadromu nasıl sürebilirim? Maç bitti Cuma günü Manisa’ya döndük. Ne zaman takımla çalışabilirim. O yüzden as kadromu Manisa’da bıraktım. Birazda adaletsiz bir durum var. Trabzonspor’a tam kadro çıksam, Pazar günü oynayacağımız maça nasıl hazırlanacaktım. Kimse 9-0’ a takılmasın. 1-0 yenince de 3 puan alıyorsun, 10-0 yenince de 3 puan alıyorsun.” dedi.

“ASIL HEDEFİMİZ LİG”

Asıl hedeflerinin ligde kalmak olduğunu sözlerine ekleyen Taner Taşkın sözlerini şöyle tamamladı; “Altınordu maçını kazanıp rahatlamak istiyoruz. Kupada şampiyon olup ligde küme düşsen kime faydası var. Biz kupada ilerlemeyi düşünmüyoruz. Manisaspor’da uzun soluklu çalışma imkanı bulursam en az altyapıdan 5 ismi kadroda oynar konuma getirmek en büyük hayalim. Bunu başarabilirsem Manisaspor’un da geleceği kurtulur.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir