TANER TAŞKIN: ŞAMPİYONLUĞU BU ŞEHRE GETİRECEĞİZ

30 Mart 2016 Çarşamba, 00:42

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / HABERTÜRK

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın son dönemde yaşanan istifalarla ilgili açıklama yaptı. Taşkın önce Erkan Aslan’ın ardından Tansu Yanık’ın istifasına saygı duyduğunu ifade ederek, “İki arkadaşımızın yolu açık olsun. Buraya iki tane daha hoca gelebilir. Tansu hoca neden rahatsızlık duydu anlamadım. Erkan Aslan’ın gitmesinden sonra onun etkisinde kalmış olabilir. Bana göre yanlış karardı. Manisalı kardeşlerimle olumlu olumsuz çalıştık. Erkan Aslan ile problemler yaşadık. Son yaşadığımız problem bardağı taşırdı ve yollarımızı ayırma kararı aldık. Ancak Tansu hocadan böyle bir karar beklemiyordum. Maddi manevi iki kardeşime destek oldum. Bundan sonrada düşman olacak halimiz yok. En iyi yerlerde olmalarını isterim” dedi.

“SALLANDIK AMA YIKILMADIK”

Üst üste yaşanan puan kayıplarıyla ilgili olarak ise Taner Taşkın, “Manisaspor 3-4 haftadır sallandı ama yıkılmadı. Bugün lig bitse şampiyonuz. Lige çok iyi bir başlangıç yaptık ve rakiplerimizin puanlar kaybetmesiyle zirvede yalnız kaldık. Sonra üst üste kayıplar bizi moral olarak geriye götürdü. Ancak hala ayaktayız. Şampiyonluğu getirecek avantaja hala sahibiz. Sevinirken de üzülürken de adam gibi bir takımımız var. Bu çocuklara çok güveniyorum ve şampiyonluğu bu şehre getireceklerdir” diye konuştu.

“KURU YAPRAKLAR YERE DÜŞTÜ”

Ankaragücü maçında en büyük işin önce futbolcularına sonra ise taraftarlara düştüğünü belirten Taşkın, “Rakibimizde çok iyi başlamasına rağmen enteresan bir düşüş yaşadı. Önce can sonra canan. Rakibin konumuna bakmaksızın sahaya çıkıp aslanlar gibi mücadele ederek kazanmak istiyoruz. Pazar günü taraftarlarımızın desteği çok önemli. 5 hafta kala kenetlenmeliyiz. %51 avantajımız hala geçerli. Şampiyonluğun en güçlü adayı biziz. İlerleyen zamanlarda herkes görecek. Sert bir rüzgar esti kuru yapraklar yere düştü. Sağlam yapraklarla yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

MENAJER AÇIKLAMASI!

Teknik Direktör Taner Taşkın, menajer arkadaşı Ethem Süver’in kulüp içinde sürekli bulunması ve takımı karıştırdığı yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak ise sert konuşup şunları söyledi;

“Ethem benim kardeşimdir. Bu süreçte gerçekten fahri destekleri olmuştur. Yapılan olumsuz haberler iftiradır. Bu haberleri yapanlarla bu dünyada olmasa da diğer tarafta hesaplaşacağız. Ethem Süver, Sefa Küpeli’nin menajeridir. Aynı zamanda iş adamı olup maddi manevi hiçbir şeye ihtiyacı yoktur ve daha çok bizlere destek vermiştir. Manisaspor’u karıştırmak için bu haberleri yapanlar şerefsiztir. Bizim olduğumuz yerde namussuzluk olmaz. Bu iddiaları ortaya atanlar namussuz ve şerefsiztir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir