Taner Taşkın: “Ben ekmek yediğim kaba tükürmem’’

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 13:22

Manisa Büyükşehir belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün “Neden hala istifa etmedi. Kariyerini geriye götürüyor’’ açıklamasına Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Ben ekmek yediğim kaba tükürmem. Kariyerimi de geriye götürdüğüme inanmıyorum’’ cevabını verdi.

HABER: COŞKUN KÖKÖZ

Manisa Büşükşehir Belediyespor’un Bolu’daki kampını ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın ile ilgili olarak “Taner Taşkın sezonu bitir bitirmez istifa etmeliydi. Şuan ki mevcut yönetim anlayışı ile başarılı olması zor. Hala görevine devam ederek kendi kariyerini geriye götürdüğünü düşünüyorum’’ eleştirilerinde bulundu.

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün’ün neden böyle bir açıklama yapma gereksimi duyduğunu anlayamadığını dile getirerek, “Yaptığı açıklama kendisini bağlar. Ben görevimin başındayım. Ben daha önceden istifa etmiştim. Kendisinin bundan haberi yok sanırım. Ancak yönetim takımımın başında olmamı söyledi ve tekrar takımımın başına geçtim. Ben Manisalıyım. Zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. Sıkıntılı zamanlarda bırakıp gitmek bize yakışmaz. İnandığımı yolda emin adımlarla ilerliyorum. Hem kulüp başkanı, hem de büyükşehir belediye başkanı arasında yaşanan husumete karışmak istemiyorum. Ben geldiğim günden beni zorlukla mücadele ettim. Hiçbir zaman bir elim yağda bir elim bağda olmadı. Hazırı herkes sever. Ama ben hazırcı olmadım. Zorlukları seven bir yapıp var. Sonuna kadarda takımın başındayım. Ben ekmek yediğim kaba asla tükürmem. Kariyerimi de geriye götürdüğüme inanmıyorum. Bu takım benim için en iyi kariyerlerden birisi’’ şeklinde konuştu.

İKİNCİ HAZIRLIK MAÇI BUCASPORLA

Manisaspor’un iyi bir kamp dönemi geçirdiğini altını çizen Teknik Direktör Taner Taşkın, Turgutluspor ile yaptıkları maçtan da aldıkları sonuçtan memnun olduklarını söyledi. Önümüzdeki haftalar içerisinde birkaç hazırlık maçı daha yapmayı düşündüklerini söyleyen Taşkın, “Şimdilik önümüzde 1 Ağustos Cumartesi günü İzmir Buca’da Bucaspor ile yapacağımız bir hazırlık maçımız var. Hazırlık maçlarında eksiklerimizi görüyoruz. Ayrıca oyuncularımızın da performansları da daha net bir şekilde görmüş oluyoruz. İlk hazırlık maçımız verimli geçti. Şimdi önümüzdeki hazırlık maçına bakacağız’’ diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir