TAKVİYE YAPMAMIZ ŞART!

16 Ağustos 2014 Cumartesi, 00:00

HABER-FOTO. Coşkun KÖKÖZ (Kartepe)

Manisaspor Teknik Direktörü Tahir Karapınar, Yeni Diyarbakırspor ile oynanan hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu. Karapınar, skora önem vermediklerini belirterek, “Bugün mağlup olduk. Ancak bunlar hazırlık maçları. Eksiklerimiz görmemiz açısından iyi oluyor. Bu maç bize önemli doneler verdi. Eksiklerimiz ve sakat oyuncularımız var. Bunları tamamladığımızda ve takıma yeni isimlerin katılmasıyla sezona hazır olarak gireceğiz” dedi.
HENÜZ HAZIR DEĞİLİZ
Takımın şuanda % 60 hazır olduğunu belirten Karapınar, “Kolay değil yeni bir takımla yola çıktık. İlk kez beraber oynayanlar var. Tayfun Cora, Hakan Barış ve Subasic’in sakatlıkları nedeniyle tam kadro değiliz. Tecrübeli yeni isimler takımımıza katılacak. Ekonomik problemlerin olduğu yerde bu tür sıkıntılar olacak. Ancak Manisaspor’un geleceği için umutlu bakıyorum. Oğuzhan Palaz, Hakan Barış, Kaan gibi isimler Manisaspor’un 3 senesine damga vuracak diye düşünüyorum” diye konuştu.
ELİNDEN GELENİ YAPTI
Fenerbahçe’den kiralanan Gökhan Sazdağı’nı kadroda yaşanan sakatlıklardan dolayı mecburiyetten oynattığını söyleyen Tahir Karapınar, “Ben performansından memnun kaldım. 71 dakika elinden geleni yaptı. Gökhan iyi futbolcu. Daha önceden bildiğimiz izlediğimiz bir isim. İlerleyen günlerde daha iyi olacağına eminim. Kendisinden umutluyum” şeklinde konuştu.
TAKVİYE ŞART!
Mevcut kadrolarının yetersiz olduğunun altını çizen Manisaspor Teknik Direktörü Tahir Karapınar, “Takviyeye kesinlikle ihtiyacımız var. Takımın topu kullanmada sıkıntısı var. Sol kanatta Süleyman’ın da sakatlanmasıyla orta saha ve sol kanata bu ligi bilen isimler almalıyız. İnşallah önümüzdeki günlerde Sırbistanlı orta saha oyuncusu Nenad aramıza katılacak. Takıma katkı sağlayacak bir isim. Oğuzhan Kayar da aramıza katıldı. Biraz zamana ihtiyacı var. Biz iyi bir takım olacağız” dedi.
PEROVİC VE NDUKA İLE İLGİLENİYORUZ
Forvet hattı için Perovic ve Nduka ile ilgilendiklerini belirten Karapınar, “İki isimde en önemli detay maliyetleri. Perovic’in rakamı biraz daha yüksek. Kısa zamanda bir tercih yapacağız. Çünkü öne gitmekte sıkıntı yaşıyoruz. Kampta bizi tek mutlu eden tek şey gençlerimiz gösterdiği performans. Bu oyuncular Türk futboluna kazanç olacak” diye konuştu.
HAKSIZ REKABET VAR!
Ligin ilk haftasında sahalarında karşılaşacakları Alanyaspor karşısına en hazır şekilde çıkacaklarını ifade eden Karapınar, “Sakatlarımız iyileşiyor. Yeni gelecek isimler olacak. Bütün takımlar kadar hazır oluruz. PTT 1.Lig’de haksız bir rekabet var. Biz bir Şanlıurfa, Ankaraspor, Adana Demirspor değiliz. Biz çok koşup mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu. Manisaspor teknik patronu Tahir Karapınar son olarak kaleye de mutlaka takviye yapacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir