“TAKIMDAŞLIK ARTTIKÇA PERFORMANS DA ARTIYOR”

21 Aralık 2016 Çarşamba, 15:28

Şanlıurfaspor maçını kazanarak devre arasına moralli girmek istediklerini belirten Manisaspor’un tecrübeli orta saha oyuncusu Hakan Turan, “Bizim için 3 puan daha önemli. Devreye moralli girmek, alt sıralardan kurtulmak bizim için çok iyi olacak” dedi

Pazar günü deplasmanda Şanlıurfaspor’a konuk olacak olan Manisaspor’da tecrübeli oyuncu Hakan Turan, önemli açıklamalarda bulundu. Şanlıurfa maçını kazanarak devreye moralli girmek istediklerini belirten Hakan, “Çok iyi çalışıyoruz. Oldukça tempolu bir antrenman periyoduna girdik. Çok iyi hazırlanmamız lazım. Şanlıurfaspor da çıkışta olan bir takım. Hak edenin kazanmasını diliyorum ama bizim için 3 puan daha önemli olacak. Devreye moralli girmek, alt sıralardan kurtulmak bizim için çok iyi olacak. Ben hak ettiğimiz yerde olduğumuzu düşünmüyorum. Puan tablosuna bile bakamıyorum. Son haftalarda iyi bir çıkışımız var, iyi bir uyumumuz var. Takımımız çok iyi mücadele ediyor. Geçen hafta da Balıkesir maçında kötü bir gol yedik. Maç 1-0 iken, kaçan net gol pozisyonlarımız var. Ama bunlar futbolda olan şeyler. Biz elimizden geleni yapıp hak ettiğimiz yerlere gelmeye çalışacağız. Bunun için de herkes özverili bir şekilde çalışıyor” dedi.

“TAKIMDAŞLIK ARTTIKÇA PERFORMANS DA ARTIYOR”

Takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamının oluştuğunu da sözlerine ekleyen tecrübeli orta saha oyuncusu, “Hep beraber, takım olarak sezona tutuk başladık. O da skorlarla belli oldu zaten. Toparlamaya çalışıyoruz. Gerçekten uyum çok önemli. Arkadaşlarımızla olan diyaloğumuz geliştikçe, kişisel performanslar da gelişiyor. Mental olarak da hazırlanıyoruz. Antrenmanlarımız da eğlenceli geçiyor. Bu anlamda Sait hocamıza ve teknik heyete de teşekkür ediyorum. Gerçekten takımımızda çok iyi bir arkadaşlık ortamı oldu. Hocalarımızla da ağabey-kardeş gibiyiz. Bu böyle sürdükçe başarı da gelecektir. Önemli olan birlikte hareket edebilmek ve takım olabilmek. Bence biz takım olduk. İnşallah daha da iyi olacağız” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ YARILAR DAHA ZOR OLUR”

Ligde ikinci yarıların daha zorlu geçtiğini de sözlerine ekleyen Hakan, “Tabi ki ikinci yarıları daha zor olacak. Herkes transfer yapıyor, yapacak. Haberlerde görüyoruz. Takımlar daha da güçleniyor. Biz kendimize bakacağız. Biz iyi olduğumuz sürece rakibin kim olduğunun bir önemi yok. Sonuçları günlük performanslar belirliyor. O gün sahada iyi olursak, daha çok istersek rakibin kim olduğu fark etmiyor” dedi.

“HEDEF MANİSASPOR İLE SÜPER LİG”

Kariyer hedefinden bahseden 24 yaşındaki oyuncu, “İlk hedefim Manisaspor’u bu ligden çıkarmak. Manisaspor’un hak ettiği yer her zaman daha üst liglerdir. Ben bunun hayalini kurdum ve bu hayal ile altyapıdan a takıma çıktım. 5 yıldır da Manisaspor’da profesyonel olarak oynuyorum. Ben Süper Lig’i görmeden gitmek istemiyorum. Bütün çabam da bunun için. Tabi ki kariyer olarak büyük hedeflerim var ama kademe kademe gitmek istiyorum. Manisaspor, köklü bir kulüp, adı olan bir kulüp. Burayı iyi değerlendirip gitmek hem benim için hem de kulübüm için. Bu beni mutlu eder ve onurlandırır” diye konuştu.

“ÇOK ÇALIŞSINLAR”

Son olarak altyapı oyuncularına nasihatlerde bulunan Hakan Turan, “Manisaspor, köklü bir kulüp ve bu kulübün altyapısında olan oyuncular da çok şanlı oyuncular. Manisaspor’da altyapıda olan arkadaşlarımızın hedefi daima a takım olmalı. Kendini a takıma atabilen oyuncular, Türkiye’de her kulüpte oynayabilir. Çünkü Manisaspor çok büyük bir kulüp ve büyük oyuncular yetiştirmiş bir kulüp. Altyapıdaki kardeşlerim çok çalışsınlar. Çalışana Allah da her zaman yardım eder. Teknik heyetimiz de altyapıdan bir çok oyuncu çıkarıyorlar, deniyorlar, görüyorlar. Çok çalışsınlar, hayallerine doğru çalışmaya devam etsinler” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir