“TAKIM OLARAK BU SEZON EN İYİ FUTBOLUMUZU OYNADIK”

26 Nisan 2015 Pazar, 19:29

PTT 1. Lig’in 29. haftasında Samsunspor, sahasında konuk ettiği Manisaspor’u 1-0 mağlup etti. Karşılaşma sonrası iki takımın da teknik adamları mücadeleyi değerlendirdi.
Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın, galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Bu maçın zor olacağını biliyorduk. Çünkü Manisaspor’un da puana ihtiyacı vardı. Manisaspor’da oynadığı futbolla buraya kazanmaya geldiğini gösterdi. Manisaspor iyi pas yapan bir takım. Biz daha fazla istedik. En azından iyi konsantre olduk. Geçen hafta elimizden alınan 5. sıraya tekrar oturduk. O konuda çok mutluyuz. Bu maçı oynadıktan sonra 5 maçımız kalacaktı diyorduk ama şükürler olsun biz bu işin üstesinden kalkacağız. Biz çok iyi takımız ve kaliteli futbolcularımız var. Bizim şu andan itibaren 8 maçımız kaldı. Bu 8 maçımızı da alacağız. Hedefimize ve yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Manisaspor maçında biraz zorlandıklarını ifade eden Altın, “Çember daraldıkça ister istemez üzerimizde stres ve baskılar olacak. Özellikle de içeride oynayacağımız maçlar da olacak. Önemli olan olumsuz oynayıp da maç kazanmak güzel oluyor. Bazı maçlarımız stresli olacak. Biz bunu biliyoruz ve buna göre kendimizi hazırlıyoruz. Önemli olan 3 puandı ve bu 3 puanı aldık” diye konuştu.

MANİSASPOR CEPHESİ
Takım olarak bu sezonun en iyi futbolunu oynadıklarının altını çizen Manisaspor Teknik Sorumlusu Dilaver Mutlu ise, “İyi mücadele etmenin yanında iyi de futbol oynadık ama bu iyi oyunumuzu golle süsleyemedik. Eksikliğimiz sadece orada kaldı. Hiç pozisyon vermedik. Pozisyonsuz bir gol yedik. Futbolda bu hatalar var. Önemli olan bu hatalardan ders çıkartmaktır. Bizi memnun eden tarafı takımın çok iyi futbol oynamasıdır. Bir puanın bile önemli olduğu bir haftada buradan boş dönmememiz gerekiyordu. Bu iyi oyunu bundan sonraki 5 maça yansıtıp oradan puan veya puanlar alarak ligdeki bu sıkıntılı durumdan kurtulmak istiyoruz. İç saha avantajımızı kullanabilirsek sıkıntısız buralardan kurtuluruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.