TAHİR KARAPINAR MANİSASPOR’A İMZA ATTI

27 Haziran 2014 Cuma, 14:29

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor’da yönetimin belirlenmesinin ardından Kemal Özdeş’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna yardımcısı Tahir Karapınar getirildi. Manisa 19 Mayıs Stadı’nda düzenlenen imza töreninde deneyimli teknik adam 1 yıllık imza attı. Törene Manisaspor Futbol Şube Sorumluları Turgay Gümüşdere, Engin Kapucu, Basın Sözcüsü Tarkan Kayhan ve Genel Müdür Alpaslan Kaya katıldı.

“TAHİR HOCA İÇİMİZDEN BİRİ”

Futbol Şube Sorumlusu Turgay Gümüşdere, Manisaspor’un içinden yetişen bir isimle anlaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bizim için ilk etapta düşmemek başarı sayılır.  İlk hedefimiz ligde keyif veren bir takım yaratmak. İki tarafa da hayırlı olsun. Hocamıza başarılar diliyoruz” dedi.

“ONUR DUYDUM”

Manisaspor’da yeni yönetimin belirlenmesinin ardından kendisine yapılan teklifi değerlendirdiğini söyleyen Teknik Direktör Tahir Karapınar, “Bu teklif karşısında onur duydum. Çünkü böyle birşey beklemiyordum. Manisaspor’da çalışmak benim için çok büyük bir gurur. Daha önce futbol oynadığım bir kulüp. Futbolun dışında üniversiteyi okuduğum, askerliğimi yaptığım bir kent Manisa.  Geçen sezonda Kemal hoca ile birlikte Manisaspor’da çalıştık. Kendisine teşekkür ediyorum beni yeniden Manisa ile buluşturdular” dedi.

“GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ OLSUN”

Manisaspor’da teknik direktör olarak güzel bir başlangıç yapmayı hedeflediğini ifade eden Tahir Karapınar, “Manisaspor’un içinden geldiğim için sorunları biliyorum. Zorlukları bilerek hep beraber taşın altına elimizi koyarak mücaledemizi edeceğiz. Savaşan, cesur, seyirciye zevk veren bir takım oluşturmak istiyoruz. Güven duygusu çok önemli. Manisaspor, Manisa için çok önemli. Geçen sezon bunun eksikliğini çok hissettik. Taraftarımızın bize sahip çıkmasını istiyoruz. Onlara zevkle izleyebilecekleri bir Manisaspor sözü veriyorum” şeklinde konuştu.

“NOKTA TRANSFERLER YAPACAĞIZ”

Kadrodan ayrılan birçok ismin olduğunu söyleyen Karapınar, “Bu bize bir yandan gururda veriyor. Tüm oyuncularımız Süper Lig’e gitti. Nokta transferler yapacağız. Daha çok genç ancak tecrübeli isimlerde olacak. Zor ve değerli bir ligde oynuyoruz” dedi.

“KEMAL HOCA DESTEK VERECEK”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Kemal Özdeş ile görüştüğünü ve kendisine her türlü desteği vereceğini  söylediğini belirten Tahir Karapınar, “Manisalı olarak oyuncu konusunda yardımcı olacağını söyledi. Ligin bitmesiyle kendisiyle yollarımızı ayırmıştık. Ancak benim yakın dostum olduğu için görüşüyorduk. Buraya gelmeme çok sevindi. Ben kendim devam etmek istediğimi ilettim şimdi buradayız” dedi.

Manisaspor’da Tahir Karapınar’ın yardımcılıklarını Aytekin Viduşlu, Mustafa Fedai, Hasan Okan Gültang ve Dünyacan Çiçekverdi olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.